Nejvtipnější videa na téma sociálních sítí

Když jsme před týdnem viděli tahle dvě videa věnovaná Facebooku a sociálním sítím, měli jsme v hlavě (po několika opakovaných zhlédnutích) jedinou myšlenku: Chceme víc! Tak jsme se rozhodli trochu prošmejdit internet a dát dohromady sbírku parodií, které nafoukaným sociálním sítím trochu sráží hřebínek a trefně cílí na jejich slabá místa.

MySpace musí zemřít

Tenhle kousek už je z pohledu sociálních sítí doslova archivní (považte, skoro dva a půl roku), ale přesto pořád překvapivě aktuální s ohledem na to, že duch MySpace stále obchází internetem. Schválně, kdy nás něco podobného čeká s Facebookem.

Spaste duše, přichází Fail Whale!

A ještě jeden postarší kousek od stejných tvůrců, tentokrát na téma Twitter – a ještě dramatičtější a epičtější než ten předchozí. Protože kromě té hezké stránky plné vesele tweetujících nápaditých lidí má Twitter i svou odvrácenou tvář…

Facebook IPO rocks

Vstup Facebooku na burzu byla velká událost, ať už ho vnímáte pozitivně, nebo negativně. Není divu, že lidé při této příležitosti obohatili internet o nejeden nový mem a video. Tohle patří mezi ta nejpropracovanější a musíte uznat, že Mark Zuckerberg a Sean Parker jsou vážně skvělá dvojka kámošů. A navíc, ten song je docela chytlavý.

10 důvodů, proč nenávidět Facebook

Ale není všechno zlato, co se jmenuje Facebook. Jestli občas hledáte argumenty, jak naivní obdivovatele všeobjímající sociální sítě trochu zchladit, už nemusíte nic vymýšlet. Tohle video vám jich nabídne hned deset a ještě ke všemu s maňásky. Názornější už to snad ani být nemůže. „Fuck you Mike, I will not join your cult!“

Potká se Facebook, Google+ a MySpace na večírku…

Nápaditá reklama na nový startup obsadila do hlavních rolí všechna velká sociální média, od namyšleného Facebooku, přes poněkud depresivní MySpace až po tajemný Google+. Tahle party je jen pro zvané.

Hardly working startup guys

Dobře, tohle video se sociálních sítí dotýká spíš okrajově, nemůžeme si ho ale odpustit. Ostatně co jiného jsou sociální sítě než startupy. Navíc se tahle výborná parodie na všeobecný startupový hype dá na dění kolem sociálních sítí aplikovat v podstatě úplně stejně…

Kdyby Facebook vznikl v 90. letech

A teď pořádná dávka retra. Tohle video vlastně není moc cool a jeho tempo je pomalé, ale právě tak to přeci v 90. letech bylo. Podívejte se, jak by se nejspíš informovalo o Facebooku nějakých dvacet let zpátky. Palec nahoru za autentické zpracování.

Social Media Revolution Parody

A na závěr ještě dvě videa, kterými jsme celý tenhle přehled začali. Každoroční video Social Media Revolution našlapané dechberoucími statistikami o lajkování a tweetování je vždy tak trochu pozérské a tento fakt neunikl ani vtipálkům z The Poke. Jejich aktuální parodie je ještě poměrně čerstvá a určitě stojí za vidění.

Díky, Facebooku, máme tě rádi!

Poslední video jako jediné nebylo zamýšleno jako parodie a nejspíš právě proto má na YouTube zdaleka největší počet Dislike. A přesto, svým zvráceným způsobem je nesmírně přitažlivé. Vychutnejte si ho bez dalšího zdržování a díky za pozornost…