Nejpoužívanější únorové #hashtagy

V únoru se na sociálních sítích všichni líbali a fotili s květinami. Proč asi. Někteří ukazovali i dekolty. Sportovci v Americe sledovali Super Bowl a pejskaři zas Puppy Bowl. A mnohé další. Únor byl sice krátký na dny, ale o to bohatší na témata a kauzy.

Události

#ValentinesDay  #Valentine #jsemsrdcar

Svátek zamilovaných – Valentýn – je, alespoň co se týče sociálního světa, nejvýznamnější únorovou událostí. Ke konci měsíce už máme většinou toho všeho rudého a čokoládového až dost. Než se tak ale stane, využívají zájmu třeba prodejci oblečení, pro které je krásným tématem ke komunikaci a lákání k nákupu zamilovaných dárečků.

Například v Zootu po roce opět oprášili valentýnskou charitativní kampaň #jsemsrdcar a začali ukazovat dekolty.

Pavlina Louzenska dekolt - jsemsrdcar

valentyn - dnes_obuvam

#eet

Druhá fáze EET je tu a spousta lidí je čím dál naštvanějších.. A kde to nejlépe ventilova? No přece na sociálních sítích. Plejádu rozhořčených vzkazů Babišovi najdete na Facebooku, Twitteru, Instagramu a YouTube.

#25letonline #pripojujise #DenBezpečnějšíhoInternetu

Únor 2017 byl pro český internet zásadní. Slavil se jako každý rok „Den bezpečnějšího internetu“ a o týden později jsme si připomněli, 25 let od spuštění internetu v ČR. Konala se i velká přednáška #pripojujise.

#grammys #grammys2017

(Předávaly se hudební ceny Grammy, ovládla je opět Adele.)

#30pod30 #30pod30cz

(Forbes vyhlašoval 30 Talentovaných Čechů pod 30 let.)

#boycottbudweiser

(V Americe se začaly bojkotovat všechny velké značky, které podporují Donalda Trumpa. Takže téměř všechny.)

 #visitcz

(Všechny krásy Česka se začaly na sociálních sítích spojovat pod hashtagem #visitcz.)


Politická témata

#trump #donaldtrump

Z politiků a prezidentů se staly figurky, jejichž cílem je plnit témata na sociálních sítích svými výroky, jejichž kvalitu snad ani nebudeme dál raději rozebírat. To platí pro Česko a několikanásobně víc pro Spojené státy. Troufáme si tvrdit, že hashtag #trump bude plnit naše měsíční přehledy až do konce svého volebního období, nebo do smrti (jeho nebo naší).

#sorryjako

Hlášku #sorryjako není potřeba po měsíci života v ČR snad nikomu představovat. Podle ohlasů to vypadá, že se zapsala do dějin českého slangu jako např. „Vlastičko, máš tam špek“. Kdyby to „Babiška“ věděl, že se jeho hláška stane tak slavnou, tak by si ji jistě nechal patentovat, aby z toho taky něco káplo. Tento nápis je totiž téměř všude. I v přehledech měsíčních hashtagů. #Sorryjako.

sorryjako tricko

#romania

V Rumunsku už nemohli dále snášet místní korupci, tak vyšli do ulic protestovat. Lidí bylo opravdu hodně. Třináct dní nepřetržitě protestovali na Vítězném náměstí v Bukurešti.


 

Sportovní akce

#SuperBowl – #puppybowl

V Americe oslavovali finále národního sportu amerického fotbalu. Rok od roku je to stále více show než pořádný zápas. Ceny za televizní reklamy během tohoto zápasu opět překonaly rekordy. A jen tak mimochodem, New England Patriots porazili Atlanta Falcons v poměru 34 : 28.

#msbiatlon

V rakouském Hochfilzenu se konalo Mistrovství světa v biatlonu. Tento sport je u nás poslední roky díky úspěchům stále populárnější. Naši biatlonisté podávají skvělé výkony, tak je jejich sledování prostě veselejší. A samozřejmě i o to krásnější, když tam střílí terče Gábina #koukalova.

#CzechWJC

V Hodoníně se konalo juniorské mistrovství světa ve stolním tenise. Ping pong bohužel není v zimě pro televizní přenosy tak zajímavý jako biatlon, ale o to zábavnější, když jej sami hrajete. Během února si stačilo na Twitteru zapinkat hashtag #CzechWJC a dostávali jste podrobné zpravodajství z turnaje.


 

Eventy – konference

S konferencemi se v únoru roztrhnul pytel, tak níže uvádíme pouze výčet hashtagů, abyste se neučetli a neunudili k smrti. A my vám pak nemuseli na konci článku opakovat #sorryjako.

#jedensvet2017 #jedensvet
#uxzcz
#retailsummitcz
#xmlprague
#gamedev
#msc2017
#nmi17
#sy17
#zakaznik 2030

#############################################

Přehled předpokládaných březnových témat a hashtagů:

#oscar #oscars #oscars2017
#internationalwomensday #mdž #iwd2017  #mdz #mezinarodnidenzen
#eet
#dobrydesigner
#yearinspace
#jedensvet
#stpatricksday
#telh
#biatlon #soukalova #koukalova
#worlds2017
#brandcz
#nationalpuppyday
#ess17

#############################################

To byly ty nejpoužívanější a nejkomunikovanější únorové #hashtagy  a novinky. Na březnový monitoring se těšíme už nyní a vy pište a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Diskuze k článku