Nejpoužívanější #hashtagy 9. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 9 tydne

Dávka nejoblíbenějších hashtagů se opět hlásí o slovo. Minulý týden doznívalo davové šílenství okolo předávání Oscarů a trošku se zapomnělo na Brit Awards. Na Slovensku se volilo v duchu zvednuté pravice a náš pan prezident článek s Peroutkou prostě nenašel. Na internetu nepadala jen silná slova, ale i sníh. V Praze a středních Čechách docela hodně.  

#oscar #oscars #oscars2016

Minulý týden jsme vás informovali, že hashtagy #oscar, #oscars, #oscars2016 ovládnou i 9. týden roku 2016 a budou patřit mezi nejoblíbenější hashtagy. Dle našich očekávání se tak opravdu stalo. Pro ty, co si říkají „analytický typ“, jsme připravili pro zajímavost několik čísel:

  • Podle oficiálního zdroje Twitter se během udílení cen akademie tweetovalo o výherci Leonardu DiCapriovi (@LeoDiCaprio) s frekvencí 400 000 tweetů za minutu.
  • I v České republice patřil Twitter téměř z 90 % k nejpoužívanějšímu médiu, kde se používaly zmiňované hashtagy. O zbylých 10 % se rozdělil Facebook s Instagramem.
  • V České republice patřil z této trojice hashtagů k nejpoužívanějším: #oscars a to s 80% podílem.
  • Udílení Oscarů se konalo v noci z neděle na pondělí 29. února. Zmínky s těmito hashtagy hojně „frčely“ se sestupnou tendencí až do středy 2. března. Nejpoužívanější byly tyto hashtagy hned druhý den po udílení, tedy v pondělí ráno.

Oscars on Twitter

#volby2016 #volby #bratislava #afterelection

Minulý týden se na Slovensku konaly parlamentní volby 2016 a jak někteří novináři vtipně komentovali: „Volby nevyhrál nikdo a prohráli všichni.“ Z počáteční volební euforie, která byla vidět na monitoringu sociálních sítí, zavládla skepse. A jak to tak bývá, po špatném výsledku voleb se chce voličům utíkat. Tak snad nezavládne ještě nová slovenská uprchlická krize.

volby2016-icokosik

volby2016-ibabsi

#snow

Někteří z nás už od března očekávali jaro a ono nám ještě nasněžilo. Vše začalo pražskou sněhovou kalamitou v pondělí večer a následovalo vydatným sněžením během týdne na různých místech republiky. Vy, co postujete na sociální sítě, rádi reflektujete změny počasí. Není proto náhodou, že byl hashtag #snow v minulém týdnu jedním z nejoblíběnějších.

Poznámka redakce: „Devět z deseti redaktorů TyInternety radí sáňkovat bez plavek.“

snow-dantakac

#zeman #peroutka

Opět se potvrdilo, to co už jsme všichni věděli. Hledá-li Zeman, nenajde. Minulý týden prezident Zeman prohrál soud o neexistujícím článku Ferdinanda Peroutky a musí se za tato tvrzení omluvit.

Vtipně to na svém Twitteru okomentoval falešný Karel Schwarzenberg.

#yearinspace

Zažít jeden rok na oběžné dráze v kosmickém prostoru je asi snem každého z nás. Každý chtěl být přeci v dětství alespoň na chvíli kosmonautem. Scottu Kellymu se to podařilo. Máte-li možnost, podívejte se na 6 epizod, které o tomto zážitku natočili v Times. Pokud máte jen chvilku, koukněte, jak je zábavné si v kosmické lodi připravit tortillu s kuřetem.

https://youtu.be/x3ZwVjaMT38?t=11m59s

#brits2016 #brits

Rádi bychom se ještě zmínili o cenách Brit Awards, které se sice konaly už v předchozím týdnu, ale díky Oskarům se na ně nedoslalo. Totální výherkyní se stala Adele, která posbírala čtyři ocenění. A když už jsme dnes psali o kosmu, tak jen pro zajímavost – cenu za celosvětový úspěch získala nejúspěšnější zpěvačka od britského astronauta Tima Peake z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

#############################################

Komerční #hashtag 9. týdne

#velkocesko

A nakonec, jak již bývá zvykem, nejoblíbenější komerční hashtag minulého týdne. Tentokrát je to soutěž od operátora O2, se kterým můžete pod hashtagem #velkocesko fotit na Instagramu a vyhrávat telefony Lenovo VIBE Shot.  Držíme palce.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 7. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články