Nejpoužívanější #hashtagy 9. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 9 tydne

Dávka nejoblíbenějších hashtagů se opět hlásí o slovo. Minulý týden doznívalo davové šílenství okolo předávání Oscarů a trošku se zapomnělo na Brit Awards. Na Slovensku se volilo v duchu zvednuté pravice a náš pan prezident článek s Peroutkou prostě nenašel. Na internetu nepadala jen silná slova, ale i sníh. V Praze a středních Čechách docela hodně.  

#oscar #oscars #oscars2016

Minulý týden jsme vás informovali, že hashtagy #oscar, #oscars, #oscars2016 ovládnou i 9. týden roku 2016 a budou patřit mezi nejoblíbenější hashtagy. Dle našich očekávání se tak opravdu stalo. Pro ty, co si říkají „analytický typ“, jsme připravili pro zajímavost několik čísel:

  • Podle oficiálního zdroje Twitter se během udílení cen akademie tweetovalo o výherci Leonardu DiCapriovi (@LeoDiCaprio) s frekvencí 400 000 tweetů za minutu.
  • I v České republice patřil Twitter téměř z 90 % k nejpoužívanějšímu médiu, kde se používaly zmiňované hashtagy. O zbylých 10 % se rozdělil Facebook s Instagramem.
  • V České republice patřil z této trojice hashtagů k nejpoužívanějším: #oscars a to s 80% podílem.
  • Udílení Oscarů se konalo v noci z neděle na pondělí 29. února. Zmínky s těmito hashtagy hojně „frčely“ se sestupnou tendencí až do středy 2. března. Nejpoužívanější byly tyto hashtagy hned druhý den po udílení, tedy v pondělí ráno.

Oscars on Twitter

#volby2016 #volby #bratislava #afterelection

Minulý týden se na Slovensku konaly parlamentní volby 2016 a jak někteří novináři vtipně komentovali: „Volby nevyhrál nikdo a prohráli všichni.“ Z počáteční volební euforie, která byla vidět na monitoringu sociálních sítí, zavládla skepse. A jak to tak bývá, po špatném výsledku voleb se chce voličům utíkat. Tak snad nezavládne ještě nová slovenská uprchlická krize.

volby2016-icokosik

volby2016-ibabsi

#snow

Někteří z nás už od března očekávali jaro a ono nám ještě nasněžilo. Vše začalo pražskou sněhovou kalamitou v pondělí večer a následovalo vydatným sněžením během týdne na různých místech republiky. Vy, co postujete na sociální sítě, rádi reflektujete změny počasí. Není proto náhodou, že byl hashtag #snow v minulém týdnu jedním z nejoblíběnějších.

Poznámka redakce: „Devět z deseti redaktorů TyInternety radí sáňkovat bez plavek.“

snow-dantakac

#zeman #peroutka

Opět se potvrdilo, to co už jsme všichni věděli. Hledá-li Zeman, nenajde. Minulý týden prezident Zeman prohrál soud o neexistujícím článku Ferdinanda Peroutky a musí se za tato tvrzení omluvit.

Vtipně to na svém Twitteru okomentoval falešný Karel Schwarzenberg.

#yearinspace

Zažít jeden rok na oběžné dráze v kosmickém prostoru je asi snem každého z nás. Každý chtěl být přeci v dětství alespoň na chvíli kosmonautem. Scottu Kellymu se to podařilo. Máte-li možnost, podívejte se na 6 epizod, které o tomto zážitku natočili v Times. Pokud máte jen chvilku, koukněte, jak je zábavné si v kosmické lodi připravit tortillu s kuřetem.

https://youtu.be/x3ZwVjaMT38?t=11m59s

#brits2016 #brits

Rádi bychom se ještě zmínili o cenách Brit Awards, které se sice konaly už v předchozím týdnu, ale díky Oskarům se na ně nedoslalo. Totální výherkyní se stala Adele, která posbírala čtyři ocenění. A když už jsme dnes psali o kosmu, tak jen pro zajímavost – cenu za celosvětový úspěch získala nejúspěšnější zpěvačka od britského astronauta Tima Peake z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

#############################################

Komerční #hashtag 9. týdne

#velkocesko

A nakonec, jak již bývá zvykem, nejoblíbenější komerční hashtag minulého týdne. Tentokrát je to soutěž od operátora O2, se kterým můžete pod hashtagem #velkocesko fotit na Instagramu a vyhrávat telefony Lenovo VIBE Shot.  Držíme palce.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 7. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Like to Death: Podivuhodný projekt mizí s každým lajknutím

Taky už vás nebaví věčné fotky jídel či zvířátek a urputná snaha firem vytáhnout z nás Like při každé příležitosti? Tak si s námi pro změnu pojďte dopřát trochu hutné facebookové filozofie a přemýšlení o smrti. Přesně k tomu totiž směřuje umělecký projekt Like to Death, který z nejpopulárnějšího tlačítka světa dělá namísto tupého přikyvovátka nástroj nevyhnutelné destrukce.
Přečtěte si více

Facebook ve spokojenosti uživatelů propadl, uspěl Google

Podle letošního vydání American Customer Satisfaction Index jsou návštěvníci Facebooku se svou sociální sítí značně nespokojeni. Facebook se z celkem 230 zkoumaných společností umístil až v poslední pětici, nejhůře mezi sociálními sítěmi, kterým trochu překvapivě kraluje nováček v podobě Google+.