Nejpoužívanější #hashtagy 8. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 8 týdne

Osmý týden roku 2016 se na sociálních sítích vezl ve znamení akcí – v hledáčku zájmu byla Barcelona, vzdělávalo se na konferencích BarCamp a BigData a v neposlední řadě se diskutovalo o Lítačce. A různých podobách jména, které by tahle karta mohla získat. Ovšem jinak bylo celkem klidno, internet byl poznamenán čekáním na vyhlášení filmových cen akademie #oscars2016. Příští týden o hashtagu jistě uslyšíme mnohem více. 

#oscar #oscars #oscars2016

Letošní Oskaři 2016 se vyhodnocovali sice až na samém konci minulého týdne, ale na sociálních sítích to s hashtagy #oscar #oscars #oscars2016 vřelo už od samého víkendu.

Pokud byl někdo posledních pár dní zavřený ve sklepě a ještě to neví, cenu za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli vyhrál Leonardo Di Caprio za film Revenant Zmrtvýchvstání.

Oscars2016 - leonardo di caprio

Cenu za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získala britská herečka Brie Larson za film Room.

Oscars2016 - Brie Larson

#mwc16 #mobileworldcongress2016

V Barceloně se konal největší veletrh zaměřený na mobilní telefony – Mobile World Congress 2016. Pokud jste se na MWC16 toulali a poslouchali jednotlivé přednášky, mohli jste narazit nejen na Marka Zuckerberga, ale například na český tým Avastu.

MWC16 - Avast

mark zuckerberg MWC16

#barcelona

V Barceloně to minulý týden žilo. Nespletli jsme se, o nejvýznamnějším veletrhu mobilních telefonů už jsme psali, teď jde o významný fotbalový zápas mezi FC Barcelona a Sevilly. Domácí tým se sice nadřel, ale úspěšně vyhrál 2:1. Hashtag #barcelona tak kraloval mezi „městskými hashtagy“.

Barcelona-kajusacek

#barcampcz #barcampzlin #bcjc #bigdatacz

Spousta akcí se ale pořádala i u nás doma. Mnoho zmínek s hashtagy  #barcampcz #barcampzlin #bcjc si zajistila akce Barcamp pořádaná v jeden den ve Zlíně a Českých Budějovicích. Podobně tomu bylo s pražskou konferencí  Big Data, kde se účastníci mnohé dozvěděli od Honzy Laštůvky z Monkey Data.

Barcamp-vladislav_aandreevich

BigData cz-monkey_data

#litacka

Je to opravdu tady. Minulý týden byl zveřejněn finální vizuál podoby nové karty pro Pražskou Integrovanou Dopravu jménem Lítačka. Hodně se diskutovalo o tom, jestli se design líbí, či ne. Někteří polemizovali opět nad názvem a hráli si s písmenky.

#######################################

Komerční #hashtag 8. týdne

#egonight

Komerčním hashtagem minulého týdne se stal #egonight, což je stand up večer novináře Miloše Čermáka a jeho kolegů. Jejich pozoruhodná série vtipných scének zaměřená na fenomén singles, kteří neslaví Den svatého Valentýna, nás natolik zaujala, že jsme jej nemohli nezařadit. Kdo se jejich večera ještě nezúčastnil, neotálejte.

Egonight

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 9. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Youtuberka Lou: Stále nevěřím, že když je nějaký produkt vyprodaný, je to kvůli mně

Na YouTube má přes 400 videí a dohromady skoro 20 milionů zhlédnutí. Domů dostává haldu produktů a naposledy dostala i billboard. Jen tak, protože to, co ukazuje nebo doporučuje, se může rychle vyprodat. Lucie Dejmková vystupuje pod jménem Lou a svůj kanál a blog pojmenovala Get the Louk. My jsme ji vyzpovídali v seriálu o známých českých youtuberech.