Nejpoužívanější #hashtagy 52. týdne

missuniverse 2015 title

Vánoce jsou za námi a tak už je to pravděpodobně poslední týden, kdy se budeme zmiňovat o nejpoužívanějším hashtagu #christmas. V předposledním týdnu roku se však „nemotala“ komunikace na sociálních sítích jen kolem svátků. Uživatelé chytrých zařízení měli holt více času na „plkání“ a mluvilo se nejen o povánočních #party a Mistrovství světa v hokeji juniorů, ale hledaly se i protějšky pro ty, kdo o Vánocích zůstali u stromečku sami. Jo a taky omyl při Miss Universe nebo ztracené věci.

#vanoce a #vánoce

Jsme velice rádi, když můžeme do celotýdenní analýzy nejpoužívanějších hashtagů v České republice a na Slovensku zahrnout i nějaký typicky český. V období Vánoc to byl samozřejmě hashtag #vanoce. Na rostoucí popularitě používání hashtagů v příspěvcích na sociálních sítích je také vidět, jak uživatelé experimentují a učí se. Česká diakritika se začíná projevovat a ti méně zkušení používali i dlouhé Á. Takže tento hashtag zaznamenal za poslední období nárůst o 121%.

Krásné a zlaté #vianoce měla třeba i naše nová SuperStar2015 Emma Drobná.

Vanoce Ema Drobna

#party a #magneticfestival

Co by to byly za Vánoce, kdybychom svátky slavili jen s rodinou. Období večírků je v plném proudu a setkáváme se nejen s kolegy na firemních oslavách, ale i s kamarády na velkých akcích či na chatách. 18. prosince se v Praze se konala pravidelná party s elektronickou hudbou Magnetic festival.

Magnetic festival

#missuniverse2015

Když se daří, tak se daří. Kdo ještě na sociálních sítích nezachytil fail, který se podařil moderátorovi soutěže Miss Universe 2015 při vyhlašování výsledků, tak se na to podívejte. Kdyby se nejednalo o reálnou situaci, tak by to na sociálních sítích zafungovala jako skvělý prank.

Chcete-li k tématu víc, není nic jednoduššího, než využít všemocných internetů. Soutěže se zúčastnila i zástupkyně České republiky, krásná Nikol Švantnerová – její report z Miss Universe najdete na jejím Instagram kanálu.

#msj2016

Trochu toho sportu musí být, alespoň přes monitory počítačů. Minulý týden nám začalo Mistrovství světa juniorů v hokeji 2016. Výsledky a aktuální dění můžete sledovat po hashtagem #msj2016, nebo na profilu Hokejový nároďák.

#cojsiletosztratil

Bilancovat před koncem starého roku je lidské. Pokud byste se rádi se svým okolí podělili, co jste letos ztratili, tak máte jedinečnou šanci pod hashtagem #cojsiletosztratil. Níže vám přinášíme nejčastější ztráty roku 2015:

    • Smysl pro humor
    • Játra
    • Manželku, přítelkyni
    • Nejlepšího kamaráda, kamarádku
    • Panictví
    • Přehled o tom, co všechno jste ztratili
    • iPone6
    • Klíče
    • Miliardu malých špuntíků do náušnic
    • Dobrou postavu
    • Rok mýho života
    • Důstojnost
    • Rozum
    • Dětství

Pokud si přejete v naší rubrice vyhodnotit ty nejčastější ztráty roku 2015, napište příspěvek na sociání síti a označte jej hashtagem #cojsiletosztratil a @tyinternety

A pro další pobavení ještě mrkněte na .

#gayczechoslovakia a #czechboy

Hashtagy na sociálních sítích nemusí pomáhat jen pro svolávání lidí při různých příležitostech či sjednocování komunity. Je možné je používat i jako seznamku. Tinder je sice fajn, ale nabízí jen omezené možnosti. Najít si svůj protějšek ve svém okolí a se společnými zájmy není nikdy na škodu. Speciálně v období svátků. Není tedy náhodou, že se nám do nejpoužívanějších hashtagů 52. týdne roku 2015 dostaly hashtagy #gayczechoslovakia a #czechboy.

Czech boy dom_burger

To byly ty největší hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 52. týdne se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Diskuze k článku