Nejpoužívanější #hashtagy 51. týdne

Předvánoční panika nabírá na obrátkách a my tu pro vás máme jako každý týden přehled těch nejoblíbenějších hashtagů z českých sociálních sítí. Tedy nasměrování a nápovědu, co je IN a jakým směrem se komunikace ubírá. V 51. týdnu sociální sítě s přehledem válcovala hlavně celosvětová premiéra nového dílu Star Wars.

#starwars a #theforceawakens a #forceawakens

Ať už jste, nebo nejste milovníci science fiction, premiéra nového dílu Star Wars – Epizoda VII vás nemohla minout. Jak to tak bývá u podobných událostí, na sociálních sítích „lítala“ spousta memů, fanoušci vytáhli ze skříní trička s nápisem Star Wars, masky Darth Vader a fotili selfíčka. Ti, co měli štěstí na lístky, tak se chlubili, že viděli Epizodu 7 mezi prvními. Ani Google nezůstal pozadu a nabídl svým uživatelům, aby v sobě objevili sílu a přidali se na světlou či temnou stranu.

01 Star Wars Epizode 7 _da_jo_15

Za zmínku stojí také skvělý počin Social Bakers a jejich projekt Social Wars. Stačí kliknout a můžete sledovat aktuální počet zmínek ze sociální sítě Twitter na téma Star Wars. Zjistíte, jaká herecká postava je nejoblíbenější, jaké značky tuto tématiku požívají, jaké jsou nejoblíbenější hashtagy.

star wars brands

#havel a #vaclavhavel

18. prosince jsme si připomněli 4 roky od úmrtí prvního českého prezidenta Václava Havla. Z toho, co se nyní děje na české politické scéně, ale i ve světě, by určitě radost neměl. Nezbývá nám než věřit v naději. Václav Havel jednou řekl: „Naděje je stav ducha, který dává smysl našemu životu.“

Vaclav Havel citat - romanknezourek

#googledoodle

Kdo by neměl rád Doodle, tedy GoogleDoodle. V 51. týdnu Google zabodoval svým Beethoven GoogleDoodle na oslavu 245. výročí narození Ludwiga van Beethovena. Nestihli jste to 17.12.? Vyzkoušejte si poskládat symfonii pro Elišku klidně dnes. Je to velká zábava.

#brnenskevanoce a #xmas

Vánoční trhy jsou během prosince snad v každém městě. Město Brno však tento rok zabodovalo a popularitu brněnských vánočních trhů se organizátoři rozhodli propagovat na sociálních sítích moderně, tj. formou hashtagů. Fotky označené hashtagem  #brnenskevanoce se ukazují na hlavním pódiu na velké obrazovce.  Snad každý, kdo používá sociální sítě, pije na Svoboďáku turbomošt a rád fotí selfie, se může o svoji radostnou chvilku veřejně podělit. Tento zajímavý projekt mohl vzniknout díky českému zastoupení amerického starupu Enplug.

brnenske vanoce - turbomost kotalinda

brnenskevanoce ornika

#eternitynow

Značka Calvin Klein to prostě s hashtagy umí. O kampani #mycalvins jsme vás již informovali. Nyní jdou do boje se svojí skvělou novou kampaní na podporu parfému Eternity. Na webových stránkách si můžete jednoduše vytvořit své video s fotek a sdílet na sociálních sítích s hashtagem #eternitynow Skvělá zábava pro všechny modelky a blogerky.

eternitynow calvin klein kampan

#mtvstars

V 51. týdnu roku 2015 skončila soutěž pod hashtagem #mtvstars a my jsme pro vás unikátně připravili výsledky česko – slovenských sociální sítí. Nenechte si ujít náš článek, jak MTV nechalo hlasovat o nejoblíbenější hvězdu přes hashtag.

Výsledky Česko & Slovenského hashtag hlasování MTVSTARS

To byly ty největší hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 52. týdne se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

 

Vaše #tyinternety

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pinterest konečně zavádí speciální profily pro značky

Na loňském objevu mezi sociálními sítěmi se sice značky objevují se svými profily už delší dobu, až do včerejšího dne pro ně ale neexistovaly speciální nástroje. Situace se ale konečně změnila, když včera Pinterest představil přizpůsobené profily a nové funkce pro firmy. Zároveň vydal sadu doporučení pro marketéry.