Nejpoužívanější #hashtagy 50. týdne

John Lennon - 50 tyden

Ladně jsme se přehoupli do druhé poloviny prosince a není náhoda, že hashtag #christmas má vzestupnou tendenci. V 50. týdnu roku 2015 byl stejně jako minulý týden nejpoužívanějším hashtagem. Nechme na chvíli Vánoce Vánocemi a pojďme se podívat, jaká témata hýbala českými sociálními sítěmi.    

#mtvstars

Před třemi týdny jsme vás informovali o Twitter hlasování pro britskou hudební televizi MTV pod hashtagem #mtvstars. Hlasování stále pokračuje a probíhá v reálném čase. K dnešnímu dni již hlasovali, tedy tweetovali a retweetovali uživatelé s téměř 1 miliardou příspěvků se jménem svého oblíbeného interpreta. Konec hlasování trvá do 15. prosince a MTV vyhlásí výsledky 19. prosince. TyInternety.cz pro vás exkluzivně průběžně zpracovávají česko – slovenskou variantu MTV hlasování a na výsledky se můžete těšit již příští středu, tedy 23.12.

MTVStars hlasovani

#cop21 & #parisagreement

O důležitosti pařížského summitu #cop21 řešící zdravé klima na planetě Zemi jsme vás informovali již minulý týden. Zástupci 196 zemí po odkladech konečně v Paříži schválili návrh klimatické dohody, která chce udržet globální oteplování výrazně pod dvěma stupni Celsia. Počítá také s miliardovými dotacemi pro rozvojové země. Dohoda by měla od roku 2020 nahradit Kjótský protokol. Jsme potěšeni, že se mocnosti dohodly, a že se nám bude v budoucnu dýchat snad o něco lépe.

#euro2016 a #euro2016draw

Čeští fotbaloví fanoušci se nemohou dočkat fotbalových zápasů #euro2016. Tým České republiky se díky sobotnímu losování dostal do poměrně těžké základní skupiny D. Budeme se muset poprat s Chorvaty, Turky a Španěly. Držme palce a věřme, že štěstí přeje připraveným.

#appparade

App Parade je čtvrtletní přehlídka nově vzniklých českých mobilních aplikací. Je to velká událost pro všechny geeky a pro návštěvníky velká zábava. Koncept tohoto setkání je jednoduchý. Každý z vývojářů má nejvýš 3 minuty na to, aby svou novou mobilní aplikaci představil a zaujal diváky. Ti pak prostřednictvím SMS rychle rozhodnou o pořadí. Vítězem #appparade z minulého týdne se stala mobilní aplikace Laundry Day – skener cedulek. Kdo nikdy na App Parade nebyl, ať v únoru 2016 určitě zavítá.

Laundry Day mobilni aplikace

#stardance

Kdo by to byl řek, kolik takový nevinný pořad StarDance dokáže vzbudit nenávistného povyku na sociálních sítích. Leoš Mareš s Katarinou Štumpfovou a další šikovné páry byly diváky vyřazeny pro své taneční umění a Lukáš Pavlásek tam pro svoji zábavnost stále zůstává.

Lidi no a co. Radujte se, milujte se a tancujte. Je to přeci zábavný pořad.

Lukas Pavlasek - stardance hashtag - yarkabee

#johnlennon

Minulý týden jsme si připomněli 35 let od smrti hudební legendy Johna Lennona. Vizionář, umělec a idealista po sobě zanechal krásné písně, které v mnohých z nás zanechávají emoce. Tyto emoce se přenesly i do vašich příspěvků na sociálních sítích.

John Lenon gabrielle_coco_j

 

To byly ty největší hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 51. týdne se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články