Nejpoužívanější #hashtagy 5. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 5 týdne

Čeká nás Svatý Valentýn. Vy, co jste singl, se nemusíte bát. S hashtagem #singlelife svůj protějšek najdete raz dva. Budete z toho #happy a na tváři se vám rozzáří #smile. Následně můžete přesdílet svým přátelům video z #friendsday a zanadávat na #riptwitter. Pokud o sobě můžete říct: #jsemsrdcar, tak na nic nečekejte. Je tu týden čokolády a srdíček.

#singlelife

Hejtři vládnou poslední dobou světem sociálních sítí a internetu. Být hejtr je IN. Klasický hejtr prostě hejtuje vše, co je všední, a za co získá lajky. Myslíte si, že má hejtr rád Valentýna? No jistě, že nemá, a taky ho to pěkně dráždí. Proto vznikají světově rozšířené hashtagy, jako je #singlelife.

Pokud patříte také k single hejtrům, tak se raději na hejtování vykašlete, a někoho si najděte. Ideálně přes sociální sítě. Stačí vyfotit nějaké žhavé selfíčko s hashtagem #singlelife, označit lokalitu, v níž se pohybujete, a pak už jen sledovat, kdo se na něj ve vašem okolí chytne. A nepotřebujete ani spešl aplikace.

 Sdílejte se a množte se. Šťastného Valentýna.

hejtr_nikjakoubkova

#happy a #smile

Jarní teploty a slunečné počasí nás začínají nezvykle zahřívat i v tomto ročním období a s největší pravděpodobností to má vliv na to, že jsme všichni šťasnější a vysmátější, tedy #happy a se #smile. Jinak si nedokážeme vysvětlit, proč byly tyto 2 hashtagy nejpoužívanější během 5. týdne roku 2016. Dalším důvodem byla jistě také oslava čínského nového roku. Tak za redakci Těch internetů přejeme zpětně všem našim čínským spoluobčanům Happy Chinese New Year.

cinsky novy rok 2016_flaxik

#friendsday

To si zase Facebook něco vymyslel – tedy lépe řečeno Mark Zuckerberg. Běžně se v anglicky mluvících zemích slaví v srpnu Friendship Day a 8. června Best Friends day. To, co zatím Amerika oficiálně neslaví, jsou narozeniny Facebooku, které připadají na 4. února. Od letošního února ale asi začne, protože kampaň doprovázená online aplikací #friendsday byla jednou z nejúspěšnějších, kterou kdy Facebook pro své uživatele připravil. Přiznejte se, kdo z vás si video na své zdi neprohlédnul. No vidíte, všichni.

facebook-friends-day-video-gif

Nicméně i mistr počítač se někdy utne. Tady máte reálnou ukázku toho, jak i krásná myšlenka IT vývojářů nemusí vždy dobře fungovat.

#devconfcz a #retailsummitcz

Minulý týden se nám konaly hned dvě významné akce.

Developer Conference je bezplatná výroční konference pro všechny Linux a JBoss vývojáře. Přehled veškerých postů najdete pod hashtagem  #devconfcz

Retail summit je již 20 let významnou událostí, kde se setkávají významní hráči obchodního trhu. Na této akci se každoročně představení produkty a řešení pro takřka tisícovku účastníků – převážně seniorních manažerů obchodních a dodavatelských firem. Retail summit 2016_ka_cih

#riptwitter

Auuu, to bolí. Co nám to ten milovaný Twitter vyvádí? Pod hashtagem #riptwitter se rozběhla minulý týden po celém světě divoká komunikace ohledně zavedení nového řazení tweetů na timeline. Ke změně nejspíš dojde už tento týden. Twitter se tímto krokem přiblíží Facebooku a bude uživatelům nedobrovolně filtrovat to, co se jim na zdi bude zobrazovat.

#############################################

Komerční #hashtag 5. týdne

#jsemsrdcar

Hashtag #jsemsrdcar jsme sice tento týden zařadili do sekce komerční hashtagy, protože jej vypustil Zoot, ale celá kampaň se šíří spíše virálně než komerčně. Takže pro značku ideální stav.

Ostatně, v naší rubrice máme rádi typicky české hashtagy, které si získají popularitu a je nám banán, jestli jsou komerční, či ne. Jsme prostě taky srdcaři.

Zoot si od kampaně #jsemsrdcar slibuje prodej krásných odznáčků s červeným srdcem a dárků vašim blízkým. Vy, co si placku koupíte, tak svému protějšku ukážete, že máte srdce na správném místě. Tak kdo ho ještě nemá? Do Valentýna už moc dní nezbývá!

jsemsrdcar_Zoot_pavlina_speaks

jsemsrdcar_Zoot_odznacek

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 6. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Diskuze k článku