Nejpoužívanější #hashtagy 47. týdne

Minulý týden se při pátku na ulicích zatemnilo, zato se rozednilo v obchodech a e-shopech. Rozsvěcely se i adventní svíčky v Česku. V Americe zase vypečené krůty lítaly na podnosech z trouby. Na chvilku byl Google dole a Seznam nahoře. Nejpoužívanější hashtagy uplynulého týdne jsou tady! 

#blackfriday

České e-shopy se opět po roce svezly na vlně amerického nákupního šílenství a při posledním listopadovém pátku rozdaly pár slev. Na oplátku zinkasovaly několik miliard.

Podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) tržby e-shopů vzrostly o 205 % oproti běžnému podzimnímu týdnu. Češi tak utratili za online nákupy 3,2 miliardy korun. Slušné.

blackfriday

#castro

V západním světě vřela při pátku nákupní revoluce a na Kubě z čistajasna revoluce dohořela. Umřel diktátor Fidel Castro. Karma, ta je zdarma.

#thanksgiving

Ve Spojených státech oslavili jeden z nejvýznamnějších státních svátků „Thanksgiving Day“. V Česku tento den slavilo také mnoho rodin a na sociálních sítích se to nedalo přehlédnout. Byl to všude samý krocan.

https://twitter.com/hermanskyt/status/802065373726146560

#advent

Zatímco naši američtí přátelé slavili a vzdávali díky za propečenou krůtu, Češi pálili první adventní svíčky na krásně vyzdobených svícnech. Na náměstích začaly vánoční trhy, rozsvěcovaly se vánoční stromy a ochutnával se svařák.

advent_wandazpewanda

#franzjoseph

Minulý týden jsme si připomínali 100 let od úmrtí císaře Františka Josefa I. V Olomouci se při této příležitosti rozzářila série unikátních mozaik z 19. století. V obci Pohleď dokonce nově nainstalovali na počest Františka Josefa I. jeho bustu. Tamní starosta je totiž pro obnovu království a přihrál si polívčičku. Venkované z Brna to ovšem nijak zvlášť neslavili.

#googledown #google

Češi minulý týden konečně začali více hledat na Seznamu. Tedy alespoň na 2 hodiny. Google měl pár hodin výpadek, což způsobilo na sociálních sítích přímo tsunami. Nikdo totiž nemohl na Google jednoduše najít nejhledanější slovo: „Facebook“.

#############################################

Komerční #hashtag 47. Týdne

 

#nabitevanoce

Již od listopadu se na vás po celé ČR hrnou reklamy T-Mobile s hashtagem #nabitevanoce. Pokud se dostanete do úzkých s vybitým telefonem a máte vybitou i T-Mobile přenosnou nabíječku, máte jako dárek možnost si vybitou nabíječku vyměnit za nabitou. A to ve všech prodejnách. Hlavní je se nedostat do úzkých, viďte maminko.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 48. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy pište a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Jak dospět

Výběr rad do života, které se prostě hodí komukoliv a v jakémkoliv věku. Ať už si nevíte rady s tím, jak se vlastně má správně používat selfie stick, jak se nejlépe obléknout na motorku, jak na té motorce převézt pejska, nebo třeba jak si říct o trochu té romantiky.
Přečtěte si více

Možnost stažení všech tweetů chce Costolo do konce roku

O tom, že by do konce roku měla na Twitter přibýt možnost stáhnout všechny své tweety, již jeho šéf Dick Costolo mluvil během září. Nyní tuto předpověď potvrdil, ovšem s tím, že programátoři, kteří na funkci pracují, prý o reálnosti termínu do konce prosince pochybují. Takže vlastně zase nevíme nic. Dostali jsme ale aspoň některá aktuální čísla.