Nejpoužívanější #hashtagy 47. týdne

Minulý týden se při pátku na ulicích zatemnilo, zato se rozednilo v obchodech a e-shopech. Rozsvěcely se i adventní svíčky v Česku. V Americe zase vypečené krůty lítaly na podnosech z trouby. Na chvilku byl Google dole a Seznam nahoře. Nejpoužívanější hashtagy uplynulého týdne jsou tady! 

#blackfriday

České e-shopy se opět po roce svezly na vlně amerického nákupního šílenství a při posledním listopadovém pátku rozdaly pár slev. Na oplátku zinkasovaly několik miliard.

Podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) tržby e-shopů vzrostly o 205 % oproti běžnému podzimnímu týdnu. Češi tak utratili za online nákupy 3,2 miliardy korun. Slušné.

blackfriday

#castro

V západním světě vřela při pátku nákupní revoluce a na Kubě z čistajasna revoluce dohořela. Umřel diktátor Fidel Castro. Karma, ta je zdarma.

#thanksgiving

Ve Spojených státech oslavili jeden z nejvýznamnějších státních svátků „Thanksgiving Day“. V Česku tento den slavilo také mnoho rodin a na sociálních sítích se to nedalo přehlédnout. Byl to všude samý krocan.

https://twitter.com/hermanskyt/status/802065373726146560

#advent

Zatímco naši američtí přátelé slavili a vzdávali díky za propečenou krůtu, Češi pálili první adventní svíčky na krásně vyzdobených svícnech. Na náměstích začaly vánoční trhy, rozsvěcovaly se vánoční stromy a ochutnával se svařák.

advent_wandazpewanda

#franzjoseph

Minulý týden jsme si připomínali 100 let od úmrtí císaře Františka Josefa I. V Olomouci se při této příležitosti rozzářila série unikátních mozaik z 19. století. V obci Pohleď dokonce nově nainstalovali na počest Františka Josefa I. jeho bustu. Tamní starosta je totiž pro obnovu království a přihrál si polívčičku. Venkované z Brna to ovšem nijak zvlášť neslavili.

#googledown #google

Češi minulý týden konečně začali více hledat na Seznamu. Tedy alespoň na 2 hodiny. Google měl pár hodin výpadek, což způsobilo na sociálních sítích přímo tsunami. Nikdo totiž nemohl na Google jednoduše najít nejhledanější slovo: „Facebook“.

#############################################

Komerční #hashtag 47. Týdne

 

#nabitevanoce

Již od listopadu se na vás po celé ČR hrnou reklamy T-Mobile s hashtagem #nabitevanoce. Pokud se dostanete do úzkých s vybitým telefonem a máte vybitou i T-Mobile přenosnou nabíječku, máte jako dárek možnost si vybitou nabíječku vyměnit za nabitou. A to ve všech prodejnách. Hlavní je se nedostat do úzkých, viďte maminko.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 48. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy pište a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook od teď vydává NY Times, BBC News nebo třeba BuzzFeed… Je to dobrej nápad, špatnej nápad nebo jakej je to nápad?

Facebook spustil službu, jejímž výsledkem může být kompletní vymizení webů jako jsou třeba Tyinternety. Instant Articles funguje na principu - dejte nám svoje články, my je budeme šířit pouze skrz Facebook, na oplátku budete mít peníze z reklamy. Mezi prvními, kdo svoje texty sociální síti předá, jsou třeba NY Times, National Geographic nebo třeba The Guardian.