Nejpoužívanější #hashtagy 46. týdne

nejpouzivanejsi-hashtagy-46-tydne-2

Minulý týden vylezli vlkodlaci z nor a civěli na obr měsíc. Studenti děkovali, že mohou, a školáci házeli Miloše do koše. To nejzásadnější, co se dělo na sociálních sítích a používalo za hashtagy, je tu.

#supermoon #moon

Minulé pondělí večer jsme na obloze mohli pozorovat super měsíc, který se nám za posledních 70 let zvětšil na maximální velikost. Byl o 14 % větší a o 1/3 jasnější. Jednalo se o unikátní vesmírný úkaz, který nenechal žádného vlkodlaka v klidu spát. Nevyspali se ani profesionální fotografové. Vy snad ano?

#dikyzemuzem #17listopad #17listopada #denstudentu

Oslavy 17. listopadu byly opět velkým svátkem nejen v Čechách, ale i v Polsku. Na Poláky nezvykle se hashtag #17listopada šířil na sociálních sítích mnohem častěji než u nás.

https://twitter.com/anna_cichy/status/799033533322903552

U nás to nebylo jen o samotném #17listopad, ale hlavně o #dikyzemuzem. V souvislosti s oslavou na pražské Národní třídě se zde sešlo tak jako každý rok velké množství studentů z vysokých škol.

Od sametové revoluce sice uplynulo 27 let, ale akce si zachovala stále stejný punc. Cílem bylo slavit svobodu bez politiků a bez radikalismu.

#milosedokose

Z oslav měly evidentně radost i mladší generace. Křičet básničky a říkanky po ulicích z plna hrdla se jim jen tak nepoštěstí. „Miloše do koše“ je pravda zvučné. Možná by si mohly do příštího roku doplnit repertoár o „Skákal pes, přes ovčáčka, přes hradní louku“.

https://twitter.com/Adela_Cham/status/534301028955750400

#123let

Raz, dva tři, my jsme bratři. 123 stříkaček stříkalo minulý týden přes tribuny a jistě přes 123 tisíc diváků slavících 123 let pražského fotbalového klubu AC Sparta Praha. Oslavy byly natolik velkolepé, že občas někdo nedoběhl. I tak Spartě gratulujeme a ať jí to střílí.

sparta-123-let

#content2016

Asociace content marketingu – ACM uspořádala konferenci na překvapivé téma „content marketing“. Konference se skvělým obsazením spíkrů, jídlem od Ambiente a v uměleckém prostoru Forbidden Spot uspokojila účastníky natolik, že se už jistě těší na vyhlášení výsledků 4. ročníku soutěže Fénix content marketing 2017.

content-marketing

#############################################

Komerční #hashtag 46. Týdne

#GivingTuesdayCZ

Tentokrát uděláme výjimku a nepíšeme o komerčním hashtagu za předchozí týden, ale upozorňujeme na zajímavý komerční hashtag, o kterém ještě uslyšíte v týdnu následujícím. Hashtag #GivingTuesdayCZ se vztahuje k mezinárodnímu svátku dárcovství, který letos poprvé můžete díky Asociaci společenské odpovědnosti podpořit i v České republice.

GivingTuesday bude konkrétně v úterý 29. listopadu. Zúčastnit se mohou firmy, neziskové organizace, školy, rodiny či jednotlivci. Darovat mohou svou podporu, čas či finanční částku.

Hashtag je mezinárodní, českou variantu ještě komplikuje závěrečné CZ, tak jsme zvědaví, jak se mu podaří zaujmout.

GivingTuesday

Tak Češi, pojďme hop a podporujte #GivingTuesdayCZ

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 47. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy pište a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebooková soutěž dne: Pošli Big Shock a vyhraj!

Agentura SocialSharks, kterou si možná vybavíte třeba v souvislosti s aktivitou společnosti Albi (společnost dávala za každého nového fanouška pětikorunu na charitu), včera spustila méně charitativní akci - soutěž pro energetický nápoj Big Shock.
Přečtěte si více

LinkedIn slaví 3 miliony firemních profilů infografikou (jak jinak taky)

Na LinkedIn už má svůj profil nejen více než 225 milionů profesionálů z celého světa, ale také 3 miliony značek, které můžete sledovat. Zahrnují prakticky všechny obory, takže tu najdete přes tisíc firem zaměřených na nanotechnologie stejně jako stovky specialistů na železnice, a také většinu států světa. To a další zajímavosti uspořádal LinkedIn do přehledné infografiky.
Přečtěte si více

Studie: Reklamu v sociálních médiích čeká zlatá éra

Sociální média mají svou budoucnost teprve před sebou, alespoň pokud jde o příjmy z reklamy. Podle studie od BI Intelligence se jen v USA útrata za reklamu přes ně do roku 2017 zvýší na 11 miliard dolarů. Sociální média navíc mají proti některým svým konkurentům tu výhodu, že již úspěšně započala s orientací na mobilní prostředí, kam se stěhují i uživatelé.