Nejpoužívanější #hashtagy 46. týdne – speciální pařížské vydání

Nejpoužívanější hashtagy 46 týdne

Rubrika „Nejpoužívanější #hashtagy“ je míněna jako prostor, ve kterém se snažíme psát s nadsázkou a humorem. Pro 46. týden s jeho událostmi ale musíme udělat výjimku. Rozhodli jsme se, že pro tentokrát zažitou strukturu upravíme. Nebudeme se věnovat méně významným hashtagům, o kterých se postovalo v průběhu týdne, ale rovnou se zaměříme na pátek třináctého a následnou analýzu toho, co následovalo.

#parisattacks

Na českých sociálních sítích se nejdříve začalo postovat o hashtagu #parisattacks v pátek třináctého, pár minut před 11. hodinou večerní. Celkově to nebyl nejpoužívanější hashtag týkající se událostí v Paříži, ale byl to ten, co vše rozpoutal. Zpráva o teroristickém útoku se ten den nejvíce probírala na sociální síti Twitter, a to z 90%.

hashtag map parisattacks Europe

#prayforparis

S přehledem se nejpoužívanějším hashtagem stal #prayforparis. Češi jej však začali nejvíce vnímat a používat až následující den, a to v sobotu mezi 8. až 10. hodinou ranní. Na tuzemsko se tento hashtag nezvykle používal i na Facebooku. Co se týká poměru používanosti sociálních sítí, tak vedl Facebook s 38 % vs. Instagram s 32 % vs. Twitter s 29 %.

Na Instagramu se staly nejúspěšnějšími fotografie pražské Petřínské rozhledny, která byla po vzoru jiných metropolí nasvícena do barev francouzské vlajky.

mypragueapp - prayforparis - Petrinska rozhledna

Z médií o události za pomocí různých hashtagů nejvíce informovalo Aktuálně.cz a následovali je Neovlivní.cz a Český rozhlas Plus. Nestává se často, že by se na sociálních sítích při komunikaci používaly negativní emoticony, někdy označované jako smutníky. V rámci komunikace s hashtagem #prayforparis se tak přirozeně dělo a nejčastěji byly vidět tyto typy:  
:(
:'(
:-(
:/
:((

#paris #france #bataclan #peace #parisattack

Toto je sada dalších nejčastěji používaných hashtagů, které se v souvislosti s událostmi v Paříži v ČR používaly. Důsledkem bylo velice spontánní a solidární gesto, kterým se stalo rozsvícení svíček před Francouzskou ambasádou v Praze.

filiphorky - francouzska ambasada v Praze Instagram

#PrayForWorld

Nemůžeme nezmínit důležitý hashtag #PrayForWorld, který se následně během víkendu šířil po sociálních sítích a souhrnně popisoval bilanci událostí, které se staly během krátkého časového úseku.
• Teroristické útoky v Paříži – #PrayForParis
• Zemětřesení v Japonsku – #PrayForJapan
• Sebevražedný atentát v Bagdádu – #PrayForBaghdad
• Bombový útok v Bejrůtu – #PrayForBeirut

PrayForWorld

Co dodat závěrem? Nezbývá, než zůstat optimisty a z událostí se „otřepat“ a poučit. #47 listopadový týden plný zajímavých hashtagů je jistě před námi, a my věříme, že bude veselejší než ten #46.

Total
0
Shares
Další články