Nejpoužívanější #hashtagy 46. týdne – speciální pařížské vydání

Nejpoužívanější hashtagy 46 týdne

Rubrika „Nejpoužívanější #hashtagy“ je míněna jako prostor, ve kterém se snažíme psát s nadsázkou a humorem. Pro 46. týden s jeho událostmi ale musíme udělat výjimku. Rozhodli jsme se, že pro tentokrát zažitou strukturu upravíme. Nebudeme se věnovat méně významným hashtagům, o kterých se postovalo v průběhu týdne, ale rovnou se zaměříme na pátek třináctého a následnou analýzu toho, co následovalo.

#parisattacks

Na českých sociálních sítích se nejdříve začalo postovat o hashtagu #parisattacks v pátek třináctého, pár minut před 11. hodinou večerní. Celkově to nebyl nejpoužívanější hashtag týkající se událostí v Paříži, ale byl to ten, co vše rozpoutal. Zpráva o teroristickém útoku se ten den nejvíce probírala na sociální síti Twitter, a to z 90%.

hashtag map parisattacks Europe

#prayforparis

S přehledem se nejpoužívanějším hashtagem stal #prayforparis. Češi jej však začali nejvíce vnímat a používat až následující den, a to v sobotu mezi 8. až 10. hodinou ranní. Na tuzemsko se tento hashtag nezvykle používal i na Facebooku. Co se týká poměru používanosti sociálních sítí, tak vedl Facebook s 38 % vs. Instagram s 32 % vs. Twitter s 29 %.

Na Instagramu se staly nejúspěšnějšími fotografie pražské Petřínské rozhledny, která byla po vzoru jiných metropolí nasvícena do barev francouzské vlajky.

mypragueapp - prayforparis - Petrinska rozhledna

Z médií o události za pomocí různých hashtagů nejvíce informovalo Aktuálně.cz a následovali je Neovlivní.cz a Český rozhlas Plus. Nestává se často, že by se na sociálních sítích při komunikaci používaly negativní emoticony, někdy označované jako smutníky. V rámci komunikace s hashtagem #prayforparis se tak přirozeně dělo a nejčastěji byly vidět tyto typy:  
:(
:'(
:-(
:/
:((

#paris #france #bataclan #peace #parisattack

Toto je sada dalších nejčastěji používaných hashtagů, které se v souvislosti s událostmi v Paříži v ČR používaly. Důsledkem bylo velice spontánní a solidární gesto, kterým se stalo rozsvícení svíček před Francouzskou ambasádou v Praze.

filiphorky - francouzska ambasada v Praze Instagram

#PrayForWorld

Nemůžeme nezmínit důležitý hashtag #PrayForWorld, který se následně během víkendu šířil po sociálních sítích a souhrnně popisoval bilanci událostí, které se staly během krátkého časového úseku.
• Teroristické útoky v Paříži – #PrayForParis
• Zemětřesení v Japonsku – #PrayForJapan
• Sebevražedný atentát v Bagdádu – #PrayForBaghdad
• Bombový útok v Bejrůtu – #PrayForBeirut

PrayForWorld

Co dodat závěrem? Nezbývá, než zůstat optimisty a z událostí se „otřepat“ a poučit. #47 listopadový týden plný zajímavých hashtagů je jistě před námi, a my věříme, že bude veselejší než ten #46.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak připravit stránku pro nové sociální vyhledávání na Facebooku

Svůj nový model vyhledávání Graph Search uvedl Facebook počátkem tohoto roku, kdy jej také začal postupně zprovozňovat svým uživatelům. Graph Search přináší některé přelomové novinky ve vyhledávání na největší sociální síti, a tak není divu, že klade také nové nároky na stránky, které v něm chtějí být dobře viditelné pro ty správné uživatele.