Nejpoužívanější #hashtagy 45. týdne

Předposlední měsíc roku 2015 odstartoval 45. týdnem. Jednoduše řečeno – začal měsíc „listů pád“ a na sociálních sítích nám během tohoto týdne napadalo pár zajímavých hashtagů. Hodně to vřelo kolem konferencí, které se zaručenou pravidelností plní sociální sítě zajímavými příspěvky. Holt online generace. O něco horší to bylo s generací, která navštívila koncert Madonny. Podle ohlasů byl ale skvělý, takže návštěvníci nejspíš jednoduše víc poslouchali a méně postovali. Jako za starých časů…

#madonna

Yo Yo Yo, Like a virgin – Tak asi v tomto duchu se nesl sobotní koncert Madonny. Co návštěvník, to chytrý telefon, to fotka či video na památku. Jen s tím hashtagem #madonna to bylo trošku slabší. Na číslech je vidět, že jsou Češi v používání hastagů zatím ještě „virgin“. Snad je třeba jeden z našich týdenních reportů Nejpoužívanější #hashtagy motivuje k akci. A pokud si nejsou jistí, jak je správně, není nic jednoduššího než si o tom něco přečíst.

Madonna Praha 2015

#movember

Měsíc Movember je tu a knírači vyrazili do ulic podporovat Movember Foundation CZ
Pro ty, co ještě nezaregistrovali, o co jde = přečíst, fotit, postovat kníry s hashtagem #movember a finančně podporovat nadaci. Je na čase pomáhat mužům, aby žili šťastnější, zdravější a delší život.

movember cz 2015 Prince

Konference #engage2015 #goreactive #websummit #openalt

Jak jsme již zmínili, první listopadový týden byl prošpikovaný konferencemi. Na začátku týdne začali SocialBakers se svým #engage2015 v New Yorku, k nim se připojil Bratislavský Ractive 2015 pod hashtagem #goreactive, pokračoval #websummit v Dublinu a týden zakončila Linuxácká konference #openalt z Brna. Co se týká počtu postování, tak to česká konference OpenAlt všem natřela. Holt doma je doma.

Konference Openalt 2015 Brno

#popvinyl

Jak se říká, „dítě je v každém z nás“. Nebo také: „kdo si hraje, nezlobí“. No, ať je to tak, či onak, vinylové figurky nejsou žádnou novinkou a mít doma pár unikátních kousků na hraní nikomu neuškodí. Do našich hashtag trendů se tento týden dostaly tzv. #popvinyl toys.

popvinyl toys

#CoC15

Drsní čeští sportovní fanoušci, kteří v minulých týdnech hahstagovali o rugby a závodech Formule 1, nám v listopadu poněkud změkli. Emoce zalily jejich profily na sociálních sítích a plní dojetí hahstagovali o krasobruslení. Přesněji tedy o závodech Grand Prix Cup of China.

cup of china krasobrusleni

Co dodat na závěr. Používejte hahstagy, nebojte se používat i ty české. My je na oplátku budeme pravidelně sledovat. Každou středu od nás dostanete report, jaký #hashtag frčí v oblasti společenských akcí, sportovních událostí a vůbec dění všehomíra.

K výběru nejzajímavějších hashtagů jsme každý den procházeli obrazeni.cz a klaboseni.cz, ta nejčastější hesla jsme pak vyhodnotili na konci týdne. V našem přehledu nepočítejte s klasickými hashtagy, jako jsou #love nebo třeba #girls – abychom získali zajímavější přehled o aktuálním dění na sociálních sítích, tato hesla jsme odfiltrovali. 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Ztracené letadlo a pravda o memech

Ztracené letadlo nemohlo ve světě memů zůstat bez reakcí. Pravdu se dozvíme i o situaci na Ukrajině, povíme si něco málo o Německu, o pejscích, kouzelnících a jejich potomcích, o nemluvňatech a o tom, že na záchodech byste si vždycky měli schovávat svoji bramboru.
Přečtěte si více

Budeme nakonec za sociální sítě platit? Komu a jak?

Pomalu to začíná vypadat, že pohybovat se plnohodnotně a zdarma na sociálních sítích by mohlo brzy být těžší. Donutí nás k placení spíš provozovatelé stávajících sociálních sítí, zakladatelé těch nových, nebo všichni společně? Chytí se modely prosazované Pheed a App.net? A co Facebook, bude také chtít častěji a větším měřítku vybírat peníze od běžných uživatelů?
Přečtěte si více

Facebook v grafice ukázal, co se stane po nahlášení obsahu

Stovky lidí rozdělených do několika specializovaných týmů zaměstnává Facebook proto, aby reagovali na hlášení uživatelů týkající se závadného obsahu nebo chování. Pro lepší ilustraci Facebook vytvořil diagram, který fungování celého systému ve zjednodušené podobě znázorňuje, a podělil se o některé nové informace.