Nejpoužívanější #hashtagy 43. týdne

43 tyden hashtag 2015

Bez hashtagů nelze žít. Jenže musíte vybírat ty správné. Netápejte, našli jsme je za vás. Jaký nejvíc frčel, a který má smysl sledovat? Prohlédněte si 5 nejvýznamnějších hashtagů, které ve 43. týdnu hýbaly českými sociálními sítěmi.

#rwc2015

Zatímco se statní chlapci na světovém poháru v rugby v Anglii přetlačují, seč jim síly stačí, na českých sociálních sítích hashtag #rwc2015 působí rozruch a velký zájem. Kdo se v Anglii na stadionu objeví, fotí selfíčka. Ti, co Rugby World Cup 2015 sledují jen v televizi, tak se vyfotí minimálně před televizí. Oficiální hashtag, pod kterým můžete sledovat online dění, je #wedealinreal. Pohár nám ještě nekončí, tak uvidíme, jestli popularita nebude upadat.

#rwc2015 #rugby #cardiff #cardiffcastle #wales

A photo posted by love you bitch (@kacenka_novaku) on

#backtothefuture

21. října- to byl ten slavný den, kdy se „Marty“ McFly a šílený doktor Brown ve filmu Návrat do budoucnosti dostali do roku 2015 a objevili tam samé zajímavosti. Milovníci science fiction tento den očekávali a následně porovnávali. Hodně táhlo objevení hoverboardu, ale to se zatím nikomu reálně nepodařilo. Skvělé srovnání uvidíte v Jimmyho Kimmel show.


https://instagram.com/p/9JKAohDfve/

#shopcampcz

Začátek 43. týden roku 2015 byl ještě ve znamení velké víkendové online marketingové akce ShopCamp, o které jsem vás již informovali. O akci se hodně komunikovalo pod hashtagem #shopcampcz a skvělá nálada se přesunula až do brzkých pondělních hodin.

#autumn

Pro ty méně vnímavé, kteří ještě nezaregistrovali: „Je tu podzim“. Tedy v hashtag hantýrce #autumn. Je vidět, že britská angličtina je v ČR více zakořeněná, protože americký hashtag #fall používáme při tagování 3x méně a krásné české slovo #podzim dokonce 9x méně. Holt, chceme být prostě světoví.

#designblok

A ke konci 43. týdne nesmíme zapomenout na často zmiňovaný hashtag #designblok, který nasbíral spousty lajků, srdíček i sledování. Šlo prostě o design, módu a krásu, a to vždycky táhne. Jak reálné návštěvníky, tak online uživatele.

 

K výběru nejzajímavějších hashtagů jsme každý den procházeli obrazeni.cz a klaboseni.cz, ta nejčastější hesla jsme pak vyhodnotili na konci týdne. V našem přehledu nepočítejte s klasickými hashtagy, jako jsou #love nebo třeba #girls – abychom získali zajímavější přehled o aktuálním dění na sociálních sítích, tato hesla jsme odfiltrovali. 

 

Diskuze k článku