Nejpoužívanější #hashtagy 43. týdne

nejpouzivanejsi-hashtagy-43-tydne_2

Minulý týden se na hradě slavil Halloween a všechny dušičky utekly na Staromák. Google.cz se zrodil před 10 lety a oslavil to ve velkém. Startupy, města a firmy se potkaly, aby se domluvily, jak být SMART. Řečníci předali své myšlenky na TEDxPrague. Gilmorova děvčata míří do vašich obrazovek s novými díly. Tolik nejpoužívanější hashtagy minulého týdne.  

#28rijen #staromak #staromák #zeman #kraus

Minulý pátek jsme oslavili vznik naší republiky. Někteří to slavili na Staroměstském náměstí a dalších náměstích ve větších českých městech. Jiní si koupili na Slevomatu lístek do Vladislavského sálu a podle osazenstva asi slavili Halloween. Posuďte sami.

#halloween #dusicky #thewalkingdead

Halloween není typicky český svátek, ale nabírá u nás na popularitě. Neodmyslitelně k němu patří nejen strašidelné kostýmy, ale samozřejmě i strašidelné dýně. Pokud jste se přes víkend málo báli, koukněte se na ukázku z úspěšného amerického a post-apokalypticky-dramatického televizního seriálu Živí mrtví. Pokud máte malou dušičku, tak se běžte na vycházku na hřbitov. Snad vás tam neukradnou.

jirkakral_halloween

https://www.youtube.com/watch?v=NI4BQ6pSLqQ

#GilmoreGirls

Jestli máte doma Netflix a máte rádi seriálové hrdinky Lorelai a Rory ze Stars Hollow v Connecticutu, můžete se těšit na novou sérii dílů Gilmore Girls. Je to prostě fenomén pro mnoho věkových kategorií. Koho by nezajímalo, jak tyto dvě ztřeštěné holky zase potrápí Luka z blízkého bistra.

https://www.youtube.com/watch?v=kGGNNSmGDpU

#google10  #thinksmart  #startupsummit #smartupsummit

Český strejda Google se narodil před 10 lety a to se muselo pořádně oslavit. Na stejném slavnostním večeru se také vyhodnocoval nejúspěšnější komunitní projekt, který vyhrály Czechitas za #DigitalniAkademie.

A další obrovská událost – pro nás vůbec největší celého roku. V restauraci Aureole v 27. patře se ve středu sešli startupisti a jejich potenciální donátoři.

Den na to se setkali zastupitelé měst, aby pohovořili o tom, jak dělat města chytrými a vůbec #thinksmart.

#tedxprague

Konference a setkání TED (Technology, Entertainment, Design) jsou pravidelné globální akce, kde se setkávají řečníci, kteří předávají své myšlenky, které by se měly šířit. Ideas worth spreading – to je hlavní slogan. Podobná setkání se konají po celé České republice. Minulý týden proběhl TEDxPrague 2016.  Taky jsme se účastnili (mrkněte na náš Facebook) a nemůžeme si vynachválit. Promluvily zde samé zajímavé osobnosti, jako např. filosof Erazim Kohák, choreograf a režisér Yemi Akinyemi Dele, módní stylistka Kamila Vodochodská a mnoho dalších.

#############################################

Komerční #hashtag 43. týdne

#svatek #Supermarket

Pokud někdo z vás potřeboval minulý týden ve čtvrtek nakoupit na prodloužený víkend, asi jste se setkali s téměř prázdnými supermarkety. Tedy prázdnými na zboží a přeplněnými běsnícími lidmi, že během pátku, kdy budou obchody zavřeny, zřejmě umřou hlady.

Za nás hashtagově trochu nevyužitá příležitost. Mnohé prodejny to řešily po svém a prohlašovaly třeba prodejny za výdejny (Alza).

Přitom stačilo tak málo. Podpořit okolní prodejnu místních potravin a všichni mohli být spokojení. Nezapomínejte na naše pracovité asijské spoluobčany a v dobách, kdy nemáme co do úst, jim vyjádřeme naši přízeň.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 44. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy pište a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook ukončuje Questions pro běžné uživatele

Možná si ještě pamatujete na funkci Questions alias Otázky, kterou Facebook představil předloni a počátkem minulého roku významně předělal. Největší sociální síť ji minulý týden ukončila pro běžné uživatele, dostupná již od nynějška bude jen ve skupinách, pro správce stránek a pro účastníky událostí.