Nejpoužívanější #hashtagy 40. týdne

Minulý týden jsme si připomněli nedožité 80. výročí Václava Havla. Datum vyšlo na 40. týden roku 2016 (Náhoda? Nemyslíme si!) a hashtagy s tímto výročím spojené se staly nejpoužívanější za zmiňovaný týden. Google představil 4 novinky. Volilo jen necelých 40 % voličů. Tolik nejpoužívanější hashtagy minulého týdne. 

#vaclavhavel #havel80 #vh80 #havel

U příležitosti nedožitých osmdesátin Václava Havla se konala nejen setkání, koncerty, symbolická připomenutí, ale také se na sociálních sítích hodně debatovalo o jeho osobnosti. Po naší analýze je z toho jasný výsledek: „Vašek byl fakt frajer, všichni ho měli rádi a dotkl se nás všech“.

#google #MadeByGoogle #GoogleHome #Pixel

Google představil minulý týden v jeden den spoustu novinek a  vychytávek, které s největší pravděpodobností budou co nevidět ovlivňovat naše životy. Pojďme si je tedy zrekapitulovat.

#Pixel

Nový telefon vyrobený od začátku až do konce společností Google.

pixel-google-telefon

#googlehome

Domácí asistent, kterého můžete ovládat bez dotyku, pouhým oslovením. Řekne vám, jaké bude počasí, pustí hudbu, kterou chcete a splní mnoho dalších přání. Takový bezdotykový přístup na internet.

google-home

#googleallo

Google Allo je chytrá chatovací aplikace, která má v sobě zabudovaného tzv. messaging bota, který automaticky odpovídá na vaše otázky.

google-allo

#googlewifi

Google Wifi je chytrý wifi router, který zvládá mnohé vychytávky, jaké běžné routery neumí. Umí třeba vypnout dětem internet. Spolupracuje s dalšími wifi moduly tak, aby chytře pokryl celou domácnost.

google-wifi

#googledaydream

Google Daydream jsou nové brýle pro virtuální realitu. Mají multifunkční ovladač, který reaguje velice citlivě i na pohyb ruky.

googledaydream

#ChromecastUltra

Chromecast Ultra je nová verze domácí přehrávače online videí a dalších online médií na vaší „hloupé“ televizi. Podporuje přehrávání 4K videa, HDR10 a Dolby Vision.

chromecastultra

#volby2016

Pouze 34,6 % voličů minulý týden zaregistrovalo, že se konaly krajské volby, a bylo ochotno volit. I když byly diskuze na sociálních sítích bujaré, oslovily jen určitou skupinu Čechů. Ti ostatní to měli na háku a tušili, jak to asi dopadne.

https://twitter.com/nesnasimlidi/status/784837892942299141

Trochu nám to připomíná známé video: “Hu Is New Leader Of China.”

#emailing2020 #MSV2016

Co se týká akcí, konaly se dvě zajímavé. O konferenci zaměřené na specialisty na E-mailing jsme už informovali a ještě jsme s ní neskončili.

V Brně se konal jako každý rok Mezinárodní strojírenský veletrh. K vidění byli roboti, 3D tiskárny, virtuální realita, ale i vzdělávající se politici. A to se leckde nevidí.

#hurricanematthew

Ten zlobivý Matthew. Takové hezké jméno má a tolik zkázy za sebou nechává. Matthew minulý týden zasáhl Haiti, kde zabil tisíce lidí. Nezůstal však jen u něj, řádil i na jihu Ameriky, kde zasáhl oblast Floridy. Ještě že nám neodfouknul našeho Jardu Jágra.

#############################################

Komerční #hashtag 40. týdne

#jsemrapl

Kdo by nebyl Rapl, kdyby nebyl Kuneš. Tedy postava z nového krimi – detektivního seriálu České televize. Režie Jan Pachl a hlavní postava Kuneše – Hynek Čermák.

A Česká televize se na sociálních sítích docela rozjela. Musíme říct, celkem jí to jde. I na Instagramu. Skoro 800 views nám přijde na cílovou skupinu a zvolenou síť velmi slušné číslo, takže tleskáme.

Rapl začíná už dnes večer! ? #JsemRapl #Rapl #krimi #serial #Kunes #HynekCermak ➡️ www.ceskatelevize.cz/rapl

A video posted by Česká televize (@ceskatelevize) on


#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 41. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy pište a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook v Indii testuje “prozváněcí” reklamu

Pokud jste mladší ročníky, možná si ještě pamatujete na dobu, kdy jste místo volání či SMS své přátele ze školy jen prozváněli, abyste ušetřili za hovor. Prozvánění je velmi populární i v Indii, a právě tam Facebook nyní testuje zcela novou "prozváněcí" reklamu.