Nejpoužívanější #hashtagy 30. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 30 týdne

Minulý týden v Americe Bernie nejdříve rozplakal své voliče a pak bafal na Donalda. Trump McKvák si zahrál v Simpsonových a polekal kromě dospělých voličů i americké děti. Rio2016 klepe na dveře a Americký olympijský výbor se snaží měnit pravidla používání hashtagů. E-shopisti dokázali, že nespí ani o víkendu, ani o prázdninách, vlastně nikdy. Verizon koupilo Yahoo. Papež František na poli požehnal 2,5 milionu věřících. Obyčejný týden v rubrice Nejpoužívanější hashtagy.

#trump #bernie

Ve Spojených státech vrcholí předvolební kampaně kandidátů na prezidenta. Jsou toho plná sociální média nejen v USA, ale i v ČR. Pokud boje nesledujete, měli byste alespoň vědět, že do „finálových soubojů“ postoupila Hillary Clintonová a Donald J. Trump. Největší demokratický konkurent Hillary, Bernie Sanders, se minulý týden vzdal a rozhodl se vítěznou kandidátku demokratů podpořit. Na sjezdu ve Filadelfii přednesl na její podporu projev a rozpískal své přívržence.

Bernie_vojtavasak

Donald Trump však nebyl pozadu a provokoval Američany kdekoliv to jen šlo. I v Simpsonových.

#TeamUSA a #Rio2016

Olympijské hry Rio 2016 klepou na dveře. Minulý týden rozvířily vody sociálních sítí rozhodnutí Amerického olympijského výboru o tom, že hashtagy #TeamUSA a #Rio2016 mohou podle jejich právníků používat jen oficiální sponzoři Amerického olympijského výboru. No, jsme velice zvědaví, jestli toto nařízení bude někdo dodržovat. Předpokládáme spíše, že svoboda slova bude silnější a princip komunikace díky hashtagům nebude narušen.

Olympijské hry začínají už tuto sobotu. Veškeré výsledky a dění můžete sledovat na Google.

rio2016_lucie safarova

#esv16

To, že správný e-shopista nikdy nespí, se ukázalo minulý týden ve Vodňanech v jižních Čechách. Nespí ani o víkendu, ani o prázdninách. Konference E-shop víkend pořádaná Wedosem spojila majitele, zaměstnance e-shopů, konzultanty a agentury pracující v oblasti e-commerce. Neformální cestou jim umožnila pokecat, jak správně e-shopovat.

#verizon #yahoo

“Komu se nelení, tomu se zelení.“ Podobným způsobem by se dal uvést neočekávaný prodej, který minulý týden proběhl v USA. Americký telefonní operátor, společnost Verizon, koupila vyhledávač Yahoo. Vzhledem k tomu, že se společnosti Yahoo dlouhodobě finančně nedaří a konkurenti jako Google a Facebook jim na poli vyhledávání utíkají mílovými kroky, tak je otázka, komu se vlastně nakonec „bude zelenit“.

#WYD2016 #WYDKrakow2016 #krakow2016

Minulý týden se v Krakově konal Světový den mládeže – World Youth Day 2016. Křesťanský svátek, který se jako bohoslužba koná pod širým nebem. Papež František tam sloužil závěrečnou mši. Této události se podle odhadů zúčastnilo až 2,5 milionu poutníků z celého světa.

wyd2016 papez Frantisek_barboraviktorinova

#############################################

Komerční #hashtag 30. týdne

#Guacamole #Photoshop #Sketch #AdobeXd

Tentokrát se nejedná o typický komerční hashtag, ale spíše pomůcka pro všechny designéry, kteří na sociálních sítích minulý týden nezaregistrovali hashtag  #Guacamole. Vektorů a tlačítek není nikdy dost, a když pro vás profesionální grafické studio připraví celou sadu zadarmo ke stažení, tak „to nestáhněte“. Takže doporučujem.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 31. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ještě nepoužíváte Twitter? Zkuste ho, už se naučil i česky

Možná patříte mezi ty, koho sociální sítě zajímají pouze okrajově. O Twitteru je ale v poslední době mimo jiné i díky olympiádě často slyšet i v našich končinách. A třeba vás zajímá, k čemu by vám mohl být užitečný a co to vlastně je. My bychom vám pro toto přemýšlení rádi poskytli pár argumentů a návod, jak začít.
Přečtěte si více

Facebook ukončuje Questions pro běžné uživatele

Možná si ještě pamatujete na funkci Questions alias Otázky, kterou Facebook představil předloni a počátkem minulého roku významně předělal. Největší sociální síť ji minulý týden ukončila pro běžné uživatele, dostupná již od nynějška bude jen ve skupinách, pro správce stránek a pro účastníky událostí.