Nejpoužívanější #hashtagy 29. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 29 tydne

Minulý týden chlapci z Tour De France konečně došlapali finální etapu, opocení jsme z toho byli za ně. Z Erdogana se v Turecku stal diktátor. IT Crowds si zajeli do Španělska na konferenci Europython. Ti, co měli dovolenou, objížděli filmové a hudební festivaly. Stále častěji se začíná na sociálních sítích objevovat hashtag #rio2016. Novinky v hashtazích týdne jsou tu.

#tdf2016 #tourdefrance

Již několik týdnů sledujeme na sociálních sítích nárust zmínek týkajících se hashtagu #tdf2016 a #tourdefrance, který spojuje všechny milovníky cyklistiky. Tedy novinky a události z 21 etap a 3 529 kilometrů dlouhého cyklistického závodu Tour De France 2016. S cílem se hashtagy do finále dostaly taky. A my alespoň zástupně – český zástupce Roman Kreuziger se umístil na skvělém 10. místě. Gratulujeme.

tdf2016-tinkoff_team

#erdogan #turecko #turkeycoup

Minulý týden jsme vás informovali o nepovedeném vojenském puči v Turecku. Tím se však politická situace v zemi neuklidnila. Prezident Recepa Tayyipa Erdogan posilnil svoji polickou pozici a v současné době mu nic nebrání vládnout téměř diktátorským způsobem. Vyhlásil výjimečný stav, zavírá školy, nadace a zdravotnická zařízení. Na ulicích si mezitím místní občané místo trénování jogínského tureckého sedu trénují raději leh pod tank. Přesvědčte se sami.

erdogan_ahmadabdurrazaq

#europython

Lidem, kteří se nepohybují v IT oboru, slovo Python asi nic neřekne. Mezi IT Crowds se však jedná o velice známý pojem, název světově známého programovacího jazyka. A tím se dostáváme k hashtagu – ve španělském Bilbau se minulý týden uskutečnila konference Europython 2016, kterou navštívili i čeští programátoři.

europython_andreiamrsilva

#lfs2016 #coalopenair #mighty2016

Víte, co spojuje hashtagy #lfs2016 #coalopenair #mighty2016? Léto, festivaly, skvělá nálada a atmosféra. Tak tedy popořadě:

Minulý týden se v Uherském Hradišti konala Letní filmová škola.

Na Havířovsku se na Žermanické přehradě udál elektronický hudební festival Coal Open Air.

A na Táborském letišti již 12. ročník populárního multižánrového hudebního festivalu Mighty Sounds.

lfs2016_letnifilmovaskola

mighty2016_prettyvacantkarolina

#############################################

Komerční #hashtag 29. týdne

#mujduvod

Víte, že „Dokážete více, než si myslíte“? Ve Weledě si to myslí. A přesvědčují k tomu i své příznivce.

Ty, co by se označili (alespoň online) jako aktivně žijící a sportující jedince, oslovuje kampaní  #mujduvod. Jde o soutěž – stačí sdílet na Instagramu důvod, proč žijí aktivně, a můžou od firmy získat nějakou (Weleda) cenu jako úplatu.

mujduvod_terezavotavova

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 30. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twit nebo tweet? Jasno bylo až v roce 2008

Napadlo vás někdy, jak vůbec vzniklo slovo tweet, originál "českého" pojmu tweetovat? Pokud ano, a stále to nevíte, odpověď se dozvíte právě teď. Na úvod prozradíme, že Twitter sám ho nevymyslel. A navíc mu trvalo poměrně dlouho, než na jeho užívání přistoupil.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Zeman na scéně, Grammar Nazi, špióni a další verbež

Zeman je suverénní jedničkou v popularitě mezi tvůrci lokálních memů a dokazuje to bohužel týden co týden. Obrázkovým zprávám ze světa dominuje Snowden a pohled do špiónského zákulisí Spojených států. Jinak se internet baví klasickými věcmi: opravováním gramatiky, vtipkováním na účet věřících, Justina Biebera, Britney Spears, světových značek a samozřejmě zvířátek.