Nejpoužívanější #hashtagy 27. týdne

Minulý týden byly sociální sítě prosycené potem a adrenalinem víc než kdy dřív. Emoce vřely okolo finálových zápasů Euro2016, na Wimbledonu se smečovalo hlava nehlava, v Amsterdamu na ME v Atletice padaly rekordy. Hlava nehlava se bohužel střílelo i v Dallasu a Ewingové s tím tentokrát neměli nic společného. V Karlových Varech měl premiéru film Anthropoid. Začíná Colors of Ostrava – co vy #nato?

#euro2016 #euro2016final #porfra #frapor #ronaldo

Finálové zápasy na Euro2016 opět pomohly hashtagům se vyšplhat mezi nejpoužívanější v ČR. Fanoušci sdíleli nejen průběžné výsledky a postřehy ze zápasů, ale i vtipné micro-momenty. O jeden takový se postaral Cristiano Ronaldo se svojí procítěnou péčí o spoluhráče.

euro2016-honzadrabek11

#kviff2016 #kviff #karlovyvary #anthropoid #jamiedornan #kvif

Minulý týden skončil 51. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a příspěvků na sociálních sítích vygeneroval požehnaně. I když měl festival oficiální webovou stránku ve tvaru www.kviff.cz a oficiální hashtagy #kviff2016 #kviff, teda hashtagy s dvěmi ff, tak se našlo se pár tweetů, které používaly #kvif Plyne z toho ponaučení – používáte-li ke komunikaci tak velké akce složité hashtagy, mohou se vám při monitoringu některé patvary zatoulat.

Pořadatele chválíme za hashtag #kviffie – rozuměj selfie z festivalu Kviff, kdy se pod tímto hashtagem mohli chlubit všichni účastníci, kteří ulovili fotku s nějakou superhvězdou.

Kviff

#dallas

V Americkém Dallasu došlo k policejnímu a protipolicejnímu násilí, které se změnilo v krveprolití na obou stranách. Celá situace se začala vyhrocovat na začátku týdne, kdy došlo k zastřelení dvou Afroameričanů (rozuměj, slovo černoch se v Americe nepoužívá), ke kterým došlo při policejních kontrolách. Celou situaci se už snaží uklidňovat i prezident Barack Obama. V tomto týdnu navštíví Dallas, kde uctí památku mrtvých policistů.

#wimbledon #ECH2016

Na sociálních sítích se v komunikaci za Euro2016 bohužel schovaly dvě skvělé sportovní akce. První byl Wimbledon 2016, který vyhrál @andymurray se @serenawilliams. Pod zkratkou #ECH2016 se pak ukrylo Mistrovství Evropy v Atletice v Amsterdamu. Česká reprezentace si z něj přivezla 4 stříbrné medaile.

wimbledon 2016

#nato #NATOSummit

Minulý týden se konal ve Varšavě summit NATO. Cílem tohoto setkání byla snaha aliance pohrozit Rusku jednotkami ve východní Evropě a snaha o zlepšení vztahů s Ruskem. Součástí tohoto summitu byl i americký prezident Barack Obama.

Nato_US Embassy Budapest

#############################################

Komerční #hashtag 27. týdne

#hmblock

Od zítřka, tedy čtvrtka 14.7., začínají Colors of Ostrava. Dění můžete sledovat pod hashtagy #colours2016 #coloursofostrava. Akce a partnerství na ní využil módní řetězec H&M.

Pro fanoušky hudby a módy připravil relaxační zónu H&M BLOCK, kde si budou moct odpočinout, bavit se a hlavně vytvářet designové módní doplňky například z plastových lahví a jiných použitých věcí. Cílem je samozřejmě především sdílení děl na sociálních sítích. A jejich lajkování. Ve spojení s hashtagem #hmblock.

coloursofostrava - hmblock

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 28. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dostaňte Neila Armstronga znovu na Měsíc díky Twitteru

Když minulý měsíc odešel nejznámější astronaut světa Neil Armstrong, který jako první v historii lidstva stanul na povrchu Měsíce, mnoho lidí mu přes web vyjadřovalo svou úctu. Nyní tak můžete učinit ještě jednou a s projektem One Small Tweet se zároveň můžete podílet na jeho poslední cestě k Měsíci.