Nejpoužívanější #hashtagy 25. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 25 týdne

Minulý týden se na sociálních sítích zapomnělo na fotbal. Místo toho se netrpělivě se čekalo na výsledek Brexitu. O víkendu se tancovalo na skvělou muziku snad na všech známých místech v Praze. Jiná města ale taky žila – třeba po Olomouci pobíhal Leoš Mareš s Keňany za zády. V New Yorku vydechl poslední blesk fotograf Bill Cunningham. Opět jsme zapátrali v nejpoužívanějších hashtazích týdne a nestačili se divit.

#brexit

Jen co jsme vypadli na #euro2016, začali jsme se na sociálních sítích mnohem více zabývat výsledkem britského referenda o (ne)vystoupení z EU. Tento týden už známe (ne)překvapivý výsledek a můžeme jen polemizovat, jak to celé dopadne. Britové jsou poněkud zaskočeni a nevědí, jak s ním naložit. Je to podobné, jako když dostanete v červnu Vánoční dárky, a ani si je nerozbalíte.

Brexit - josefslerka

#BillCunningham #RIP

V ČR se zajímáme evidentně hodně o módu a čteme The New York Times. Jinak bychom nezaznamenali, že zemřel dlouholetý módní fotograf deníku – Bill Cunningham. Bill fotografoval téměř 40 let a proslavil se jako lovec trendů.  V hledáčku měl módu ulice, díky čemuž je považován za módního antropologa velkoměsta.

Bill Cunningham - anetabijedic

#metronomefestival #praguelovesmusic #UIOP #unitedislands

Praha byla o víkendu “hore kopytami”. Představil se tu nový hudební Metronome festival, který přilákal na Iggyho Popa a zanechal za sebou skvěle dramaturgicky zvládnutý hudební zážitek všech zúčastněných. Pražany zároveň bavil starší a o něco zkušenější festivalový bráška United Islands of Prague. Oba festivaly navštívilo přes víkend téměř 60 tisíc diváků, kteří zanechali stopu v online světě.

metronomefestival - iggy pop -

prague loves music - terezakreuselle

#OLhalf #marathon #runczech

Všichni, co rádi závodně běhají a týrání těla je baví více, než poslouchat Iggyho Popa, navštívili minulý víkend Olomouc. Ve městě se běžel další závod ze série #runczech. Přesněji řečeno Mattoni půlmaraton. Závod si zaběhl i Leoš Mareš, se kterým toho další účastníci docela dost vypili (28 922 litrů vody Mattoni, 6 055 litrů hypotonického nápoje) a snědli (2 165 kg banánů, 1 386 kg pomerančů). Docela fajn večírek, co říkáte?

leos mares - czechrun

https://www.youtube.com/watch?v=Z0Rm-shgmEc

#tresne #jahody #sun #summer

Oficiálně víme, co mají Češi na červnu nejraději. Tedy alespoň o čem nejraději sdílí své příspěvky na sociálních sítích. K červnu neodmyslitelně patří pobyty v přírodě za krásného a slunečného počasí. Pokud je někde okolo strom plný třešní, je to vždy skvělý bonus. Pokud je však opodál sad plný jahod, tzv. jahodárna, je svět ještě o něco krásnější.

tresne - _nastiyaa_

jahody - fikuskus

#############################################

Komerční #hashtag 25. týdne

#Poděbradka

Poděbradka v těchto tropických červnových teplotách usiluje o to, abyste dodržovali správný pitný režim. Nostalgicky nasadila po 15 letech reklamu s dívkou na kole. Která se vám líbila více?

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 26. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Turkům blokují Facebook a Twitter, učí se blokaci obcházet

Prostesty v Turecku, které zemí hýbou v posledních dnech, pokračují, a místní vláda proti nim bojuje i na digitální frontě. Protože se opět hybnou silou protestů stala sociální média, je prý v zemi přístup k těm nejdůležitějším zablokovaný. Zdá se ale, že minimálně část veřejnosti přišla na způsob, jak blokaci obejít.