Nejpoužívanější #hashtagy 21. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 21 týdne

Taktika, politika a na závěr ta klinika – tedy Autonomní centrum Klinika. Minulý týden se na sociálních sítích nesl v duchu politických témat a sportovních událostí. A co dál? I policie občas při výsleších politických přestupků používá sportovní metodiku. A o démonickém Hodorovi z Hry o trůny se nejlíp dozvíte v Ikea. Pojmenovali po něm nový produkt.

#klinika

Kolem Autonomního centra Klinika byla zase mela, politika se mlela, ego na sociálních bubřelo a názorové bouře se přeháněly zprava do leva a naopak. Minulý týden v úterý na klinice oznámil anonym ukrytou bombu. Přivolaní policisté zatkli 2 aktivistky, které budovu nechtěly opustit a následně je prý přinutily na stanici dřepovat. Heslo „Pomáhat a chránit“ jde přeci hezky do sebe s „Ve zdravém těle, zdravý duch“.

klinika-dainomd

#prichazicenzor

Další politické téma, které minulý týden hýbalo sociálními sítěmi, bylo schvalování Zákona o hazardu. Sněmovna jej navzdory několikaměsíčnímu upozorňování, že je zákon nesmysl, i přesto schválila. Nejvíce se řešily kontroverzní pasáže o blokaci ilegálních hazardních webů. Kritikům zákona nejvíce vadily náklady na blokaci, které se budou pohybovat v řádech miliard korun.

#gameofthrones #hodor

Všem milovníkům celosvětově nejpopulárnějšího HBO seriálu Hra o trůny byla tvůrci konečně objasněna záhada, která vyjasnila, co se skrývá za jménem Hodor. Jménem jednoho z nejzáhadnějších hrdinů seriálu. Úžasným způsobem se této emotivní scény chytli v marketingovém oddělení společnosti IKEA, kdy vypustili na sociální sítě „nový produkt“ – držák na dveře se jménem „HODOR“.

hodor - gameofthrones - radana_lukovic

 

#uclfinal #championsleague

Hned po hokejovém šílenství se minulý týden na sociálních sítích řešil jeden z největších svátků pro fotbalové fanoušky – Liga mistrů UEFA (UEFA Champions League). Fotbalový klub Real Madrid už po jedenácté obhájil svůj titul. Tento rok pod vedením slavného fotbalisty a nyní trenéra Zinédine Zidane.

realmadrid - championsleague - realmadrid

#iihfworlds

I když je Mistrovství světa v hokeji 2016 za námi, mnoho lidí na sociálních sítích ještě minulý týden nostalgicky vzpomínalo, postovalo a sdílelo své dojmy. Marek Kratochvíl, sportovní novinář a student z Plzně byl jeden z nich.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 22. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook už se definitivně rozhodl, jak budou vypadat naše nové profily

Facebook v poslední době začal, zdá se, více naslouchat svým uživatelům. Nejprve představil nové kanály s příspěvky, které umožňují větší kontrolu nad tím, co uživatel vidí, aby jen o týden později vyhlásil i novou verzi profilů Timeline. Ty mají stále dva sloupce, ale přesně tak, jak uživatelé již delší dobu žádali, jsou příspěvky jen v jednom z nich. Sociální síť se ale nezapře, s dalšími změnami chce od uživatelů víc dat.