Nejpoužívanější #hashtagy 21. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 21 týdne

Taktika, politika a na závěr ta klinika – tedy Autonomní centrum Klinika. Minulý týden se na sociálních sítích nesl v duchu politických témat a sportovních událostí. A co dál? I policie občas při výsleších politických přestupků používá sportovní metodiku. A o démonickém Hodorovi z Hry o trůny se nejlíp dozvíte v Ikea. Pojmenovali po něm nový produkt.

#klinika

Kolem Autonomního centra Klinika byla zase mela, politika se mlela, ego na sociálních bubřelo a názorové bouře se přeháněly zprava do leva a naopak. Minulý týden v úterý na klinice oznámil anonym ukrytou bombu. Přivolaní policisté zatkli 2 aktivistky, které budovu nechtěly opustit a následně je prý přinutily na stanici dřepovat. Heslo „Pomáhat a chránit“ jde přeci hezky do sebe s „Ve zdravém těle, zdravý duch“.

klinika-dainomd

#prichazicenzor

Další politické téma, které minulý týden hýbalo sociálními sítěmi, bylo schvalování Zákona o hazardu. Sněmovna jej navzdory několikaměsíčnímu upozorňování, že je zákon nesmysl, i přesto schválila. Nejvíce se řešily kontroverzní pasáže o blokaci ilegálních hazardních webů. Kritikům zákona nejvíce vadily náklady na blokaci, které se budou pohybovat v řádech miliard korun.

#gameofthrones #hodor

Všem milovníkům celosvětově nejpopulárnějšího HBO seriálu Hra o trůny byla tvůrci konečně objasněna záhada, která vyjasnila, co se skrývá za jménem Hodor. Jménem jednoho z nejzáhadnějších hrdinů seriálu. Úžasným způsobem se této emotivní scény chytli v marketingovém oddělení společnosti IKEA, kdy vypustili na sociální sítě „nový produkt“ – držák na dveře se jménem „HODOR“.

hodor - gameofthrones - radana_lukovic

 

#uclfinal #championsleague

Hned po hokejovém šílenství se minulý týden na sociálních sítích řešil jeden z největších svátků pro fotbalové fanoušky – Liga mistrů UEFA (UEFA Champions League). Fotbalový klub Real Madrid už po jedenácté obhájil svůj titul. Tento rok pod vedením slavného fotbalisty a nyní trenéra Zinédine Zidane.

realmadrid - championsleague - realmadrid

#iihfworlds

I když je Mistrovství světa v hokeji 2016 za námi, mnoho lidí na sociálních sítích ještě minulý týden nostalgicky vzpomínalo, postovalo a sdílelo své dojmy. Marek Kratochvíl, sportovní novinář a student z Plzně byl jeden z nich.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 22. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Když nereagujete dost rychle, internet vás vždycky doběhne. Podívejte na příběh mrtvého mývala, hvězdy Twitteru

Není už novinka, že ve chvíli, kdy lidé něco potřebují vyřešit, obracejí se na sociální sítě. Zkusil to i Jason Wagar, obyvatel Toronta, když žádal město o to, aby se postaralo o mrtvého mývala ležícího na chodníku. Vybral si Twitter. Zastupitelé Toronta sice jako podle příručky zareagovali na síti okamžitě, jenže reálná akce měla výrazné zpoždění. Ještě 14 hodin ležel mýval bez hnutí na rušné ulici. Zato jeho sociální život se teprve rozběhl. A během pár hodin si nebožtík vysloužil květiny, svíčky, pomníček a nakonec i sochu. Zatím jen z másla, ale kdo ví…
Přečtěte si více

Olympiáda v infografikách. Vznikly jich stovky

Co se změnilo od posledních olympijských her? Sociální sítě jsou zase o pořádný kus dál, infografiky se staly miláčkem marketérů, vznikla nová vizuálně orientovaná prostředí jako Pinterest a dál posiluje i posedlost internetu daty - ideálně o internetu samotném. Když se to všechno dá dohromady, olympiáda v Londýně byla prostě dokonalá příležitost k seberealizaci.