Nejpoužívanější #hashtagy 20. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 20 týdne

A je po hokeji. Po vysněné medaili taky. Třítýdenní bláznění skončilo a Češi trhli rekord v postování příspěvků na sociálních sítích. K tomu si všimli, že se minulý týden ztratilo egyptským aeroliniím letadlo z dohledu a nikdo do dnes neví, co se stalo. Rakušané si zvolili nového zeleného prezidenta a Google na konferenci I/O16 představil novinky svého zeleného Android panáčka, které vás neminou ani omylem. Pokud vás minula aplikace Bez Andreje, tak stahujte a skenujte.

#narodnitym #mshokej #iihfworlds #mshokej2016 #iihf2016 #czevusa

Hokejové šílenství pro rok 2016 máme (ne)úspěšně za sebou. Kanaďané opět obhájili svůj titul, Češi se vrátili domů sice bez medaile, ale tým plný nováčků se na šampionátu předvedl v dobré formě. Konečně to vypadá, že česká hokejová budoucnost na sebe nenechá dlouho čekat.

Po tři týdny patřily hashtagy s hokejovou tématikou mezi nejpoužívanější na sociálních sítích, a proto jsme se podívali na čísla.

Hashtag #mshokej byl s přehledem nejpoužívanějším. Poměr sociálních sítí, kde jsme hokejové dění nejčastěji komentovali, byl následující: Twitter 93% – Facebook 5% – Instagram 1%. Nejvíce jsme řešili poslední zápas s Amerikou pod hashtagem #czevusa. V těsném závěsu byl na tom s popularitou hned náš první zápas šampionátu s Ruskem. Nejméně populárním hokejovým hashtagem byl #makame Asi nám moc nepřišlo, že bychom se předřeli. Médiem, které nejčastěji na sociálních sítích šířilo informace o hokeji, byla – jak jinak – Česká televize.

mshokej2016 hashtagy

#ms804 #egyptair

Minulý týden se z radarů ztratilo letadlo egyptských aerolinií, které se následně poměrně dlouho hledalo a do dnešního dne neznáme příčinu pádu. Ve Středozemním moři se našly pouze trosky. Nikdo z 66 cestujících na palubě nejspíše událost nepřežil.

egyptair - flight_attendant_

#bpw16 #hofer

V Rakousku měli minulý týden poměrně napínavý. Volili si nového prezidenta. Vítězem se stal ekonom Alexander Van der Bellen. Výsledek byl těsný. Bellen o 31 tisíc hlasů porazil protiimigrantského a pravicového uchazeče Norberta Hofera.

Držme Rakušanům palce, aby jim jejich nový „zelený“ prezident vládl dobře a nezešedivěl jako ten náš.

#googleio2016 #io16

Ve středu 18. května se konala celosvětově očekávaná a celosvětově promítaná Google konference I/O16. Společnost představila novinky, jako např. novou verzi operačního systému Android N, který bude téměř středobodem chytrých zařízení. Na novém Androidu se také naučíme používat tzv. Instant aplikace, které nebude nutné na telefon instalovat.

Novinek bylo mnoho, stačí se kouknout na video a těšit se. Mnoho z nich se dočkalo spuštění již minulý týden. Kdo by si další I/O konferenci chtěl prožít v mnohem lepší atmosféře, než doma na gauči, a k vyhrát zajímavé ceny, ať příště určitě nezapomene navštívit akci pořádanou komunitou Google User Group, která v různým městech ČR organizuje živé vysílání.

googleio2016-gozythesecond

#nekonference16 #osobnirust16

Konference se nekonaly pouze mezinárodní, ale samozřejmě i lokální. Jedna z nich – Nekonference pro personalisty – se udála v klubu Leitnerka v Brně. Sešli se tam odborníci na vyhledávače zboží, PPC reklamní systémy a specialisti na produktové reklamní kampaně e-shopů. Ten, kdo chtěl ještě o pár centimetrů povyrůst, navštívil konferenci Osobní růst 2016. V pražském kině Lucerna se dozvěděl, jak na tzv. soft skills.

#############################################

Komerční #hashtag 20. týdne

#bezAndreje

Kdo ještě neví, jaké to je žít bez Andreje, měl by si do svého telefonu iPhone nebo Android co nejrychleji stáhnout novou mobilní aplikaci Bez Andreje. Můžete se pak proskenovat svojí domácností a zjistit, jestli koupí výrobků zmíněného politika/podnikatele podporuje, či ne.

https://www.youtube.com/watch?v=cb0uSsZneBw

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 21. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články