Nejpoužívanější #hashtagy 2. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 2 týdne

Druhý týden měsíce ledna 2016 opět nepatřil, co se týká výběru témat na sociálních sítích, mezi nejveselejší. Zaznamenali jsme odchody dvou významných person současného showbusinessu – Davida Bowieho a Alana Rickmana. Kromě toho, kdo by nevěděl, předávaly se filmové Zlaté glóby a hrála se tradičně hokejová extraliga. Mimo jiné se v Ostravě učí čím dál více používat hashtagy. A my zavádíme novou podrubriku Komerční #hashtag týdne. 

#davidbowie

Hned na začátku 2. týdne nás zasáhla zpráva o úmrtí zpěváka Davida Bowieho. Toto téma bylo na Česko – slovenských sociálních sítích za minulý týden nejzmiňovanější. David vydal své poslední, celkově 25. hudební album (podle kritiků jedno z nejlepších) a odešel. Co víc si na sklonku života hudebníka přát.

Jak řekla Elizabeth Kübler Rossová: „Domy, auta, kariéra, peníze, mládí, a dokonce i lidi, které milujeme, tu máme jenom vypůjčené. Nedostali jsme je, abychom je vlastnili, ale ctili a milovali.“

David Bowie_natulie09

#goldenglobes

Jako každý rok se v lednu v Los Angeles rozdávaly filmové a televizní ceny Zlatý glóbus. Jsou považovány za předvoj blížících se filmových Oscarů a u filmových fanoušků výsledky vyvolávají velké napětí. Letošním absolutním vítězem se stal snímek Revenant Zmrtvýchvstání (drama podle skutečného příběhu) a cenu si díky němu odnesl za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli Leonardo DiCaprio.

goldenglobes_lucyili

#alanrickman

Paní smrtka byla bohužel v druhém lednovém týdnu opět pracovně úspěšná. Jejím cílem bylo zaměřit se na marketing a propagaci svého oboru, a tak se postarala hned o dvě světoznámé a fanoušky milované osobnosti. Tou druhou byl herec Alan Rickman, kterého nejvíce proslavila role Severus Snape z románů o Harrym Potterovi.

Alan Rickman_coubalik

#telh

Vypadá to, že hokejoví fanoušci díky Tipsport extralize a jejich oficiálnímu hashtagu #telh začínají objevovat funkčnost hashtagů a velice aktivně je při komunikaci na sociálních sítích používat. Je pravda, že hokej patří mezi nejoblíbenější sporty v Čechách a tato fanouškovská základna má obrovskou komunikační sílu. Držíme tedy palce, ať se daří, a budeme se těšit, jestli i jiné sporty začnou na tuto úspěšnou komunikační vlnu reagovat.

Tipsport extraliga_telh_trenpa12

#ostrava

Mezi popularitou hashtagů, které se týkají měst, nikdy #ostrava moc nedominovala. Vždy byla v až daleko za #prague, #praha a #brno. Nyní se však blýská na lepší časy a Ostrava začíná objevovat komunikaci pomocí hashtagů. Držíme palce!

Ostrava_chris_krystof

#############################################

Komerční #hashtag 2. týdne

Hashtagy nejsou na sociálních sítích pouze nástroj na svolávání komunity a sjednocování témat a názorů. Samozřejmě se hojně využívají i komerčně. V Česku a na Slovensku je jejich komerční využívání zatím v plenkách, ale proč to tu taky nerozproudit.

TyInternety vám budou přinášet pravidelně informace o probíhajících komerčních kampaních. Máte-li nějaké favority, určitě nám o nich dejte vědět.

#cocacola a #jankoller a #momenty2016 a #liborboucek

Coca Cola měla o víkendu výroční konferenci, a jak se u takové velké společnosti sluší a patří, byla to velká akce. #Cocacola umí hashtagy výborně používat. Ti, kteří o ní na sociálních sítích postovali, nejsou žádní troškaři, takže do zpráv zahrnuli rovnou i moderátora, název akce (co se týče sociálních sítí, chytře vybraný) a fotbalového obra, se kterým společnost marketingově dlouhodobě spolupracuje.

Firma umí věci dotáhnot do detailu, a tak přesto, že šlo o obchodní konferenci pro “tým”, tedy spousty zaměstnanců firmy v ČR a na Slovensku, připravila vedle samotné akce a hashtagového promýšlení třeba i speciální webovou stránku.

Coca Cola_zuzannaka

—–

To byly ty největší hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 3. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nákupy versus Xbox. Co na Facebooku řeší holky a co kluci?

Ruzní lidé různě mluví, a platí to i na Facebooku. V rozsáhlé lingvistické studii psychologové z Pensylvánské univerzity zkoumali, jak rozdílně na největší sociální síti komunikují různé osobnostní typy, rozdílná pohlaví a lidé různého věku. Výsledek? Pokud často používáte slovo "internet" a máte rádi počítače, budete podle výsledků pravděpodobně introvert.
Přečtěte si více

Foursquare do roka přizná finanční porážku, tvrdí analýza

I v Česku stále populárnější geolokační síti Foursquare se stále nedaří vydělávat. Podle aktuální zprávy PrivCo by proto právě letos mohla dojít investorům trpělivost a ve hře pak bude zejména prodej firmy pod cenou, tedy za méně peněz, než kolik dosud od investorů získala.