Nejpoužívanější #hashtagy 18. týdne

Mistrovství světa v ledním hokeji 2016 ovládalo minulý týden nejpoužívanější hashtagy na sociálních sítích. Tendence je růstová, takže o nich v dalších týdnech jistě uslyšíme. Kromě hokeje se slavil i Den matek a krásné počasí doplnilo uvolněnou atmosféru 18. týdne. 

#mshokej #mshokej2016 #iihfworlds #narodnitym #iihf2016 #czevrus

Minulý týden začalo Mistrovství světa v ledním hokeji 2016, čemuž snad žádný Čech nemohl uniknout, ani ti nejmenší. V rámci Hashtag marketingu to způsobilo téměř pohromu, jakou jsme v roce v 2016 zatím nezažili. Absolutně se jedná o nejvíce sledovanou událost na sociálních sítích. Komunikace se nedrží pouze jednoho hahstagu, ale dělí se na několik skupin:

  • obecné české hokejové hashtagy – #mshokej #mshokej2016 #narodnitym
  • hokejové hashtagy s mezinárodní působností a komunikací převážně v angličtině – #iihfworlds #iihf2016
  • hashtagy vztahující se ke konkrétním hokejovým zápasům – např. #czevrus … tvoří se ze státní zkratky a spojují se písmenem „v“

Vývoj těchto hashtagů budeme samozřejmě sledovat a průběžně vás informovat.

mshokej_hanalunas

#mothersday #denmatek

Den matek je jeden z nejkrásnějších každoročních jarních svátků. Sociální sítě proto tento rok opět vygenerovaly mnoho krásných fotek maminek a jejich ratolestí. Ani Leoš Mareš neváhal a jednu fotku s mámou pustil do sociálního éteru.

Jen škoda, že jsme v Česku nepostovali příspěvky pod ryze českým hashtagem. Anglický #mothersday byl téměř o 40 % častější než #denmatek.

mothersday - den matek - leosmares

#sunnyday #spring

Jaro je tu a je v plném proudu. Květy nám už za tu chvilku stihly vykvést, pomrznout a teď se opět snaží vyhledat sluníčko. Sbíráme pampelišky, abychom na zimu měli hodně lučního medu. Běháme, aby se nám vyplavily hormony štěstí. Některým stačí, aby běželi kolem billboardu s Jardou Jágrem a kromě endorfinu se jim zvýší i hladina estrogenu. Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko.

sunnyday_terezakerndlova

sunnyday_lenka.bartuskova

sunnyday_martinaskorepova

#maturita2016

Květen však není jen měsíc, kdy se těšíme na krásné slunečné dny. Pro mnoho náctiletých je to také měsíc maturit. Je tedy na čase odložit chytrá zařízení a začít se nachytřovat offline. Zapomeňte na Youtubery a YouTube. Tam vám nikdo neřekne, kdo byl kámoš Jidáše.

maturita2016_nikola_klaskova

#majáles

Pro ty starší studenty, kteří už mají maturity za sebou: „Majáles je tůůů.“ Tedy majálesová sezóna. Minulý týden proběhly akce v Brně, Olomouci a Ostravě. Kdo ještě neviděl, ať se určitě podívá na vtipnou korunovaci Olomouckého krále majálesu Marka Ebena.

#############################################

Komerční #hashtag 18. týdne

#spolecneprozlato

Když už máme týden hokejových hashtagů, nemohli jsme opomenout komerční hashtag týdne #spolecneprozlato. Značka Pilsner Urquell, hlavní partner české hokejové reprezentace, si připravila masivní komunikaci. S tímto hashtagem plánuje budovat mezi Čechy národní hrdost. A lásku k pivu.

spolecneprozlato_kirstenn55

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 19. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

Total
0
Shares
Další články
43 tyden hashtag 2015
Přečtěte si více

Nejpoužívanější #hashtagy 43. týdne

Bez hashtagů nelze žít. Jenže musíte vybírat ty správné. Netápejte, našli jsme je za vás. Jaký nejvíc frčel, a který má smysl sledovat? Prohlédněte si 5 nejvýznamnějších hashtagů, které ve 43. týdnu hýbaly českými sociálními sítěmi.
Přečtěte si více

Pravidelně, cíleně, připraveně. O komunikaci z e-Business Fora

Lidi nakupování na internetu baví a víc než na cenu dají na své zkušenosti s e-shopy a jejich komunikací. Jak ji tedy vylepšit a jak zákazníky zaujmout, zvýšit jejich loajalitu, jak často komunikovat na sociálních sítích a jaká je jejich budoucnost? Konference e-Business Forum nabídla svůj pohled na to, jak přesvědčit zákazníky díky lepšímu online marketingu.