Nejpoužívanější #hashtagy 15. týdne

Minulý týden proběhla #IAC16 – jedna z největších marketingových konferencí pořádaných u nás a její hashtag se stal s přehledem nejpoužívanější. Na sítích se hodně rozebíral název Czechia. Z českého Google vyrazili s Digitální garáží do „ulic“ vzdělávat internetově negramotné Čechy. #Hashtagy 15. týdne jsou tu.

#iac16

Konference s názvem Internet Advertising Conference (neplést s Internetional Astronautical Congres, který si ukradl podobný hashtag) se minulý týden po deváté uskutečnila v Pražském hotelu Clarion. Jako každý rok jsme zde mohli zaznamenat největší koncentraci mediálních profesionálů na metr čtvereční, kteří postovali na sociální sítě své názory jako smyslů zbavení. Akce probíhala ve čtyřech konferenčních sálech s téměř padesátkou přednášejících. Na reporty z téhle akce se od nás ještě těšte.

Facebook-Daniel Docekal

#czechia #česko

Czechia nebo Czech Republic? Toť otázka. Tato poměrně banální kauza vzbudila minulý týden na českých sociálních sítích vlnu emocí a bohužel ne vždy pozitivních. Když se nad tím zamyslíte, vše dává logiku. Vzhledem k událostem z posledních dnů, kdy nás někteří naši zástupci „povýchodňují“, jak se dá, asi bychom se opravdu měli jmenovat Czechia. V Rusku už nám tak stejně říkají (Чехия) a Číňanům se to taky bude vyslovovat lépe. Nebo jste jiného názoru?

Toho, že v naší malé zemi řešíme nový název, si všimli i za velkou louží. Už si ovšem zapomněli všimnout, že náš oficiální název už dlouho není Czechoslovakia.

#globsec2016 #bratislava

Bratislava minulý týden hostila konferenci Globsec2016, které se zúčastnil i náš ministr obrany Martin Stropnický či Madeleine Albrightová. Globsec je mezinárodní bezpečnostní konference, kde politici diskutují – pozor pozor, překvapivě – nejnaléhavější témata bezpečnosti.

#digitalnigaraz

Český Google minulý týden na tiskové konferenci oznámil spuštění ostrého provozu vzdělávacího projektu Digitální garáž. Taťána le Moigne se nechala slyšet, že pouze každý čtvrtý Čech umí využít internet k rozvoji svého podnikání.

Věděli jste, že 84 % českých podnikatelů tvrdí, že je důležité být na internetu, ale pouze 49 % z nich své online aktivity plánuje? Jak jste na tom vy?

Digitalni garaz- Josef Slerka

#bp16conf

Aby těch konferencí nebylo za minulý týden málo, máme tu ještě jednu poslední, která svým hashtagem zasáhla mezi nejpoužívanější. Tentokrát to byla akce pro překladatele BP16 Translation Conference. Setkalo se jich tam na 200 z 33 zemí a probírali žhavé trendy v třeskutě měnícím se oboru. Některé z nich tato účast poněkud unavila.

#############################################

Komerční #hashtag 15. týdne

#aquababes2016

Karlovarské minerální vody pod značkou Aquila dlouhodobě podporují nové hudební talenty. Nyní se aktivně podílí na projektu dívčí kapely Aquababes. Čekali jste snad jiný název? Pusťte si video, zesilte si zvuk a zavrťte zadkem, je to dobré na protáhnutí páteře.

#############################################

To byly ty největší #hashtag novinky minulého týdne. Na monitoring 16. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

 

Total
0
Shares
Další články