Nejpoužívanější #hashtagy 10. týdne

Nejpoužívanější hashtagy 10 tydne

Témata, které hýbala sociálními sítěmi v desátém týdnu roku, byla orientována hodně politicky. #Volby2016 a #Zeman nám nedali spát. Ještě, že se konal #MDŽ, který komunikaci odlehčil. V odlehčení pokračovala i kauza pražské ZOO #ibisnavylete – dámy běhaly po Praze a chytaly ptáky.

#internationalwomensday #mdž #iwd2016  #mdz #mezinarodnidenzen

Vždy nám udělá velkou radost, když se v našem týdenním reportu prosadí typicky český hashtag. Podle našich zkušeností se to málokdy podaří. #MDŽ ale minulý týden zabodoval. A to i přesto, že se při používání hashtagů nedoporučuje používat diakritiku – v ČR na to prostě kašleme, a to je dobře. Výsledky reportu také ukázaly, že muži kašlou na karafiáty a preferují růže a tulipány. Karafiáty s bonboniérou prošly značným updatem a ženám tyto novinky evidentně nevadí. Pokud však máte pocit, že je třeba zavzpomínat, Kája pro vás nazpíval jednu klasiku.

mdz-lucia_obsatnik

#volby2016

Už jsme je minulý týden v rubrice nejpoužívanější hashtagy řešili – a teď pokračujeme. Na Slovensku si výsledkem voleb doslova zavařili a teď se snaží přijít na nejrozumnější cestu, jak z tohoto zemětřesení zpět do Evropy. Lidé začínají protestovat a vydávají se do ulic. Na sociálních sítích můžete skvěle monitorovat emoce národa. Nejpoužívanější emotikon v souvislosti s hashtagem #volby2016 mluví za vše :/

volby2016-tomas_halasz

#zeman

Na Slovensku není politická situace rozhodně růžová, ale v u nás na tom s náladou nejsme o nic lépe. Tady převládá ironie a křečovitý úsměv. Zvažte sami.

zeman

zeman kunda sem kunda tam

#morning #breakfast #fitness #healthy

Díky za každé nové ráno není jen výborná komedie od režiséra Milana Šteindlera, ale také postoj všech, co se rádi po ránu prezentují na sociálních sítích. Každé nové ráno je prostě vzrušující – tedy alespoň na displejích mobilů. Posuďte sami, o čem se nejčastěji postuje:

  • Přiblblé úsměvy v rámci selfie fotky.
  • Vyladěná snídaně – většinou vzorně vyskládané ovoce do obrazců, nebo super sladká „prasárna“.
  • Dekorace spodních končetin, chodidel a snídaně. Často v křečovitém sevření.
  • Šálek kávy – převážně cappuccino s pěnovým vzorem, nebo kafe ze Starbucksu s podpisem.
  • Víno k snídani úsměv u každého děvčete na tváři vyloudí.
  • Předpověď místního počasí = fotka místního okolí proti slunci.
  • Fotka z fitka s pekáčem buchet místo břicha a vyšpuleným zadkem.

morning - pekac buchet - katkakyptova

#dobrydesigner

Je skvělé pozorovat, jak je možné hashtagy použít při vzniku něčeho nového. Pokud se novinka tematicky vztahuje k internetu, o to více se propojení nabízí. Kdo ještě nezaregistroval a zajímá se o webdesign, zbystřete. Petr Staníček vydává novou knihu Dobrý designer. Přejeme, ať se prodeji daří a doufáme, že v ČR tato kniha pomůže vychovat mnoho nových a výborných webdesignérů.

dobrydesigner kniha

#############################################

Komerční #hashtag 10. týdne

#ibisdozoo #zoopraha

Těžký sníh minulý týden v pražské ZOO nadělal paseku a jeho tíha zničila voliéru Ibisům. 18 z nich se rozletělo na sightseeing tour around Prague. Dobrá zpráva. Díky hashtagu #ibisdozoo  mohli v ZOO monitorovat pohyb Ibisů a snažit se je odchytit. Nyní už se všichni – tedy až na jednoho, který to se svobodou a možností sníst, na co přijde, trochu přehnal – těší dobrému zdraví a domácí stravě.

ibisdozoo

#############################################

To byl přehled těch neoblíbenějších #hashtagů minulého týdne. Na monitoring 11. týdne roku 2016 se těšíme již nyní a vy piště a tagujte, ať máme o čem psát.

Vaše #tyinternety

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Anonymous chtějí 5. listopadu odstavit Zyngu i Facebook

Hackerské uskupení Anonymous se znelíbil plán Zyngy propouštět, a tak se na herní společnost cíleně zaměřilo. Díky tomu prý získalo mimo jiné dokumenty, podle kterých Zynga hodlá převést vývoj svých her do třetího světa. A to se Anonymous líbí ještě méně, proto hrozí zveřejněním kódu jejích her.
Přečtěte si více

Jak na facebookové hashtagy – první tipy a triky

Facebook minulý týden představil hashtagy, po vzoru Twiteru a dalších sociálních sítí. Jde o skvělý nástroj, jak zviditelnit své příspěvky uživatelům, kteří se zajímají o naše téma. Zároveň je ale třeba dodržovat určitá pravidla a některých věcí se vyvarovat. Přinášíme základní informace a několik doporučení, které vám pomohou s hashtagy lépe pracovat.