Nejpoužívanější dubnové #hashtagy

Nejpoužívanější dubnové hashtagy

Zřete – přehlídka povedených aprílových žertíků světových značek, zapíjení Velíkonoc na Moravě a bojkotování amerických aerolinek… Nejlepší výběr hashtagů za duben je tu.  

Události

#aprilfools #april

První Aprílový den v roce patří mezi ty nejveselejší. Mnoho velkých značek se na něj připravuje dlouho dopředu, aby se mohlo trumfovat tou nejvtipnější kachnou, kterou do éteru sociálních sítí vypustí. Jednu takovou lítací nadzvukovou kachnu vypustili u Virgin Atlantic. Škoda, české značky se naopak příliš nepředvedly. 

https://www.youtube.com/watch?v=p-kZYFT59Xw

aprilfools unicorn pasta

#velikonoce #HappyEaster #spring #easter

Velikonoce se v Praze většinou moc neslaví a ten, kdo je oslavit chce, odjíždí na prodloužený víkend na Moravu. Na Staromáku se však tento rok “pochlapili” a připravili megavýzdobu s megavajíčky. Ve Valticích je však něco takového běžné. Tam chodí koledovat o taková megavajíčka s megapomlázkou.

Velikonoce 2017 - ales.hejatko

#boycottunitedairlines #united #unitedairlines

Za normálních okolností by si člověk myslel, že podobné kauzy, jako Boycott United Airlines, jsou aprílový žert, nebo dílo Kazmy. Opak je však pravdou. Prostě #truestory. Po videu, které uniklo na sociální sítě, se na internetu začalo klasicky hromadit spoustu parodií. Jeden článek o nich nám nestačil, musíme ještě přihodit.

Boycott United Airlines

https://twitter.com/lionking_007/status/853030806939471873

#happy420

20. dubna je mezinárodní den všech huličů. Během něj si po celém světě “zelení” rozdávají krásné dárky a jsou z toho strááášně šťastnííí.

 

https://twitter.com/PRESIDENTlAL/status/855144943576330241

https://twitter.com/ayienyoongie/status/858234711482572800

#comfortablewithit #BataFashionWeekend

Společnost Baťa se rozhodla vrátit ke kořenům. Vrátit se do České republiky. Odprezentovat zde novou kolekci a uspořádali skvělou akci s názvem Baťa Fashion Weekend. Akce byla prodejní výstavou plnou nejnovějších designových kousků z globální kolekce značky.

#spravedlnost

(Václav Klaus měl na fakultě Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy přednášet na téma #spravedlnost. Reakce studentů na sebe nenechala dlouho čekat)

#prague

(Praha je v dubnu pro turisty nejkrásnější. Proto na ni také na sociálních sítích pěli chválu, Sledujte pod hashtagem #prague)

#registrsmluv

(Řešila se novela zákona o Registru smluv. Tento zákon má bojovat proti korupci, ale víte, jak to u nás je…)

#nationalhighfiveday #nationalteaday #earthday

(Kdo by si rád nedával High five. Je to povzbuzující pozdrav a gesto a tak se z něj udělal mezinárodní den)

#GoTS7

(Během dubna unikly první informace o nové sérii Hry o trůny) 


Politická témata

#trump

Od té doby, co nastoupil Donal Trump na svoji funkci, jsou jej sociální sítě plné. A není měsíc, týden, či den, kdy by nepatřil k nejvýznamnějším tématům, o kterých se vede komunikace. Do rubriky Nejpoužívanější hashtagy měsíce by se to všechno nevešlo, tak alespoň pár dubnových vtípků na jeho vlasy a tweety. Ty jsou vděčné.  

#zeman

Miloš Zeman plnil svými avantýry sociální sítě také celkem obstojně. Zabodoval dětským pornem, povýšil to milostí pro Kajínka. U toho stihl výlet do Číny. Cesta do USA za Donaldem mu nevyšla, tak to nahradil alespoň burgerem od Meka. Prostě Vrtěti psem – hlavně, aby se zapomnělo na nějaké to ohýbání Ústavy, stále chybějící prověrku Mynáře i  ten článek vlevo dole… Ještě se zřejmě máme na co těšit.

#france2017

Ve Francii se konaly prezidentské volby. Rozhodovalo se mezi třemi kohouty a jednou křepelkou.  Hádejte, koho z nich by volil Václav Klaus.

#turkeyreferendum #erdogan

V Turecku se konalo referendum o vstupu do EU. Sice prý neodpovídalo mezinárodním normám, ale prostě proběhlo tak nějak po Turecku.


Eventy – konference

#iac17

Každoročně všemi marketéry tolik očekávaná Internet Advertising Conference (report zde) se v dubnu opět konala v hotelu Clarion v Praze. Na jednom hotelovém patře se potkala česká špička marketingových odborníků a podělila se o své nejnovější poznatky a vize do budoucna.

#utubering #fantastickyfestival #utubering2017 #fantafunprague

Masivní akce na zabláceném výstavišti Letňany hostila již třetím rokem všechny youtubery a youtuberky, rodiče youtuberů, fanoušky youtuberů, rodiče fanoušků youtuberů… a taky Babiše. Kdyby někoho bez beďárů zajímalo video, tady je sestřih.

https://twitter.com/elinatoreek/status/858308911652360192

#content2017

V nádherných prostorách kostela sv. Anny se konalo vyhlášení vítězů Fénix Content Marketing. Sešla se zde špička českých kreativních agentur, která si mezi sebou rozebrala na 39 cen.

 


Sportovní akce

#WorldFigure #helsinki2017

Už po několik desetiletí na začátku dubna koná nejvýznamější akce pro všechny fanoušky krasobruslení. Tento rok Mistrovství světa hostily Helsinky. Výkony hlavně v pánské kategorii posunuly tento sport opět o úroveň výše. O stupínek výše museli při vyhlášení vítězů v kategorii sportovních párů vyzvedávat poněkud nedorostlého Han Conga.

#kometa #hckometa #kometavlib

Dvanáct tisíc fanoušků v Brně na “Zelňáku” oslavovalo jednoho dubnového večera zisk extraligového titulu. Tento skvělý výkon se Brnu podařil konečně až po 51 letech. Nemohl tomu uvěřit ani sám Jarda Jágr.

https://youtu.be/jI112e8i6xY

#derby #287derby #sparta #slavia #slaspa #spolujsmesilnejsi

Když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem, anebo sekerou. Podobně by se dalo vyjádřit zápasení mezi fotbalovou Slávií a Spartou Praha, tzv. pražským derby. Na sociálních sítích se o tomto zápase psalo hodně. A bylo to hodně ostré.

#############################################

Přehled předpokládaných květnových témat a hashtagů:

#mshokej #mshokej2017 #iihfworlds #narodnitym

#mothersday #denmatek

#spring #jaro

#maturita2017

#majáles

#utubering

#eurovision #eurovision2017

#engage2017 #socialmedia

#googleio2017 #io17

#############################################

To byly ty nejpoužívanější a nejkomunikovanější dubnové #hashtagy a novinky. Na květnový monitoring se moc těšíme. Vy pište a tagujte, ať máme o čem psát.

 

Vaše #tyinternety

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nej kampaně na Twitteru: Vlezlá houba a tweetující orchestr

Naší pravidelně nepravidelnou rubriku věnovanou nejzajímavějším kampaním na sociálních sítích jsme se tentokrát rozhodli věnovat exkluzivně Twitteru, který se může z poslední doby pochlubit několika zajímavými případy. Zahrnují stalkující maskoty, vzájemné špičkování mezi značkami, prodej reklamy na vlastním profilu a stále častěji také hudbu.