Nejoblíbenější videa na Youtube za rok 2016 – českou scénu ovládl Misha

Českým nej na YouTube za letošní rok se stal youtuber Misha s kanálem Mishovy šílenosti. Devítiletá hvězda předstihla zahraniční zajímavosti i domácí televizní tvorbu. Připravili jsme ta nej videa, hudbu i světové spoty z žebříčků Googlu. Ten je každoročně zveřejňuje v rámci YouTube Rewind a jsou sestavovány hlavně na základě počtu zhlédnutí, sdílení, komentářů a lajků.

Na co se Češi nejvíce dívali

Největší hvězdou českého YouTube se tento rok stal teprve devítiletý youtuber Misha s kanálem Mishovy šílenosti. S ním mu pomáhá jeho bratr Metadon, jeho ale fanoušci příliš neznají.

Prudký vzestup sledovanosti odstartoval odvysíláním videa Český Minecraft Song, který zhlédlo přes 5 milionů diváků a stal se nejpopulárnějším virálním videem na českém YouTube. Velmi sledovanými byly i jeho další spoty – Český League of Legends song či Pokemon Go song, kterým si Misha vydobil přední příčky nejsledovanějších videí u nás i celosvětovou slávu. Měsíc po zveřejnění Pokemon songu ho totiž přezpíval nejodebíranější youtuber PewDiePie.

Proč Mishu lidi tolik milují? To už jsme řešili v létě, když ho obléhali fanynky i fanoušci na Utuberingu. „Podívej se na něj. On má šílený zuby, křivý, velký, žlutý. Kruhy pod očima, je hrozně energickej, vypadá šíleně,“ vysvětlil nám tehdy Metadon.

Nevíme, jestli vám to jako vysvětlení stačí – ale rozhodně to dostačuje na první, druhou a čtvrtou příčku.

Do první desítky nejsledovanějších videí se dostal i několikrát pořad Tvoje tvář má známý hlas. Největší pozornost z nich přitáhnul Adam Mišík jako Miley Cyrus. Mezi české tvůrce prorazil i jeden 51 vteřin dlouhý zahraniční snímek od Japonského komika a DJ Kazuhita Kosaky. Video s názvem Pen Pineapple Apple Pen na podzim ovládl sociální sítě i po celém světě.

První první pětka je tu:

1. Český Minecraft Song!!! Mishovy šílenosti

2. Český League of Legends song!!! Mishovy šílenosti

3. PPAP Pen Pineapple Apple Pen

https://www.youtube.com/watch?v=d9TpRfDdyU0

4. Pokemon Go song!!! by MISHA (FOR KIDS) [ORIGINAL]

5. Adam Mišík jako Miley Cyrus – “Wrecking Ball” | Tvoje tvář má známý hlas

Co jsme nejvíce poslouchali

Hudební žebříček je poněkud nudnější.

Na první příčce českého se umístil projekt Summer All Stars s písničkou Léto lásky, na které se podílelo několik kapel a zpěváků. Přední místa jinak obsadili hlavně zahraniční interpreti, především britští Coldplay, Twenty One Pilots nebo Calvin Harris.

Podobná jména dominovala i ve světě. Jen s tím rozdílem, že Summer All Stars kupodivu nezaujali globálně, na prvním místě celosvětově nejsledovanějších hudebních klipů je vyšoupla dívčí skupina Fifth Harmony, která vznikla ve druhé sérii amerického X Factoru.

1. Summer All Stars – Léto lásky ft. Slza

Nejsledovanější videa ve světě

Do globálního žebříčku se žádné virální video od českého tvůrce nedostalo a seznam se od našeho výrazně liší.

První místo obsadila Adele, která přijala pozvání Jamese Cordena do jeho talk show, v němž společně zpívali v autě.  Druhé místo patří i v tuzemsku sledovanému klipu Pen Pineapple Apple Pen. Třetí příčku obsadilo poučné video, ve kterém zjistíte, čím chřestýš chřestí. Do top 5 se dostala i fotbalová výměna s Cristianem Ronaldem či dvanáctiletá zpěvačka a hráčka na ukulele z America’s Got Talent.

1. Adele Carpool Karaoke – The Late Late Show with James Corden

3. What’s inside a Rattlesnake Rattle? – What’s Inside?

4. Nike Football Presents: The Switch ft. Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Anthony Martial & More – Nike Football

https://www.youtube.com/watch?v=scWpXEYZEGk

5. Grace VanderWaal: 12-Year-OLd Ukulele Player Gets Golden Buzzer – America’s Got Talent 2016 – America’s Got Talent

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook dále rozšiřuje možnosti videoreklam

Facebook nechce být jen o odkazech a fotografiích, ale chce prorazit i ve světě videoreklamy. Po představení automaticky přehrávaných videí a rozšíření analytických možností videa nyní sociální síť nabízí pro videoreklamy i nové marketingové možnosti.