Nejlepší zaměstnavatel na příští rok? Podle pravidelné ankety Facebook

Facebook je nejen největší sociální sítí dneška s více než miliardou uživatelů a nejnavštěvovanější stránkou na webu s pětinou všech pageviews, ale navíc také nejlepším místem, kde lze v roce 2013 pracovat. Tvrdí to pravidelná anketa Glassdoors, kde se sociální síť loni umístila “až” třetí.

Facebook letošní anketu Glassdoors zcela ovládl, když získal více bodů než všichni jeho konkurenti. S celkovým skóre 4,7 ztratil oproti nejlepší možné známce jen tři desetiny a nad McKinsey & Company na druhém místě má stále dvě desetiny náskok. Nejbližší další všeobecně známá technologická firma v žebříčku byl Google, který dosáhl na hezké šesté místo se skóre 4,3. O pocitech z vítězství svého zaměstnavatele natočili pro Glassdoor zaměstnanci Facebooku krátké video:

Facebook se o svoje zaměstnance opravdu poctivě stará. Nabízí jim tři jídla denně, nadstandardní zaměstnanecké benefity pro zdraví a stáří, celoživotní vzdělávání a například i takové služby jako je praní prádla. Nejčastější důvody, s nimiž pracovníci největší sociální sítě zdůvodňují svou spokojenost, jsou ale přesto jinde. Obvykle totiž jako hlavní příčiny spokojenosti uvádí výjimečnost celého pracovního kolektivu ve Facebooku, energií nabitou pracovní atmosféru a také příležitost mít svou prací skutečný vliv na životy milionů lidí.

A nejenže vyhrál Facebook jako celek, mezi generálními manažery firem si také velmi dobře vedl i Mark Zuckerberg. Ten získal od podřízených hodnocení 97 procent. Mezi nejvyššími šéfy firem z top 5 si lépe vedl jen Jerry M. Kennelly z Riverbed Technologies (společnost se umístila na třetím místě v celkovém hodnocení), který získal 98 procent, a Bob Bechek z Bain & Company na čtvrtém místě, který získal dokonce 100 procent. Larry Page získal 94 procent, což nasvědčuje tomu, že velmi oblíbeným je u svých zaměstnanců i současný šéf Googlu.

Via GD

Total
0
Shares
Další články