Nejfotografovanější místa na Instagramu jsou v Thajsku, Evropa propadla

Bangkok je mezi majiteli chytrých telefonů zjevně mnohem populárnější, než by se mohlo zdát. Alespoň podle statistik od Instagramu. Hned dvě nejpopulárnější místa letošního roku totiž na této službě patřila hlavnímu městu Thajska.

Eiffelova věž či Buckinghamský palác jsou možná v našich končinách známější než letiště Suvarnabhumi v Bangkoku a nákupní středisko Siam Paragon ve stejném městě, jenže pokud jde o Instagram, ani to je ale nezachránilo. Počítáno dle geotagů, geolokačního označení připojeného k fotkám, byla právě tahle dvě místa v hlavním městě Thajska těmi, kde letos uživatelé fotili vůbec nejvíc.

Evropa si přitom v žebříčku obecně nevede dobře. Jejím jediným zástupcem je právě Eiffelova věž, která skončila v celkovém pořadí na osmém místě. Všechna ostatní místa jsou ve Spojených státech, kde výrazně dominuje jeden jediný stát, Kalifornie. Kromě newyorkského Times Square na místě čtvrtém obsadila právě Kalifornie šest zbývajících míst žebříčku, počínaje Disneylandem, přes AT&T Park, letiště v Los Angeles a stadion známých Dodgers tamtéž. Žebříček uzavírají Staples Center, taktéž v Los Angeles, a molo Santa Monica, nudně opět v druhém největším městě Spojených států.

Docela by nás zajímalo, na kolika z vítězných míst má svojí pobočku kavárenský řetězec Starbucks…

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Sexy profilovku na Facebooku zařídí v Indii plastický chirurg

Když nevypadáte dobře na Facebooku, tak jak si chcete udělat kontakty? V Indii začali bohatí používat Facebook trochu jiným způsobem a to s sebou nese určité nové požadavky. Řeší to po svém. Místo trendy běhání si radši zajdou na liposukci. A to je jen začátek - laserové ošetření kůže, úpravy brady a nosu - to všechno má zvýšit cool faktor převážně lidí mezi dvaceti a třiceti lety.