Návštěvnost z vesmíru ve vašich Analytics a další vtípky nejen od Googlu

Dnešek je den plný překvapení, která na vás čekají i na těch nejméně pravděpodobných místech. Třeba v Google Analytics – schválně se podívejte, zda náhodou nemáte větší než obvyklou návštěvnost z Mezinárodní vesmírné stanice. Například Tyinternety ve vesmíru zjevně docela frčí a něco nám říká, že na tom nejspíš budete podobně.

Google je každoročně firmou, která na aprílové legrácky vynakládá jednoznačně nejvíce úsilí a vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby na to měl speciální oddělení. Není divu, že pak nezbývají prostředky na nudné služby jako je třeba totálně nezábavný Google Reader. I letos je to velice dlouhý seznam, jednu z nejzajímavějších vychytávek ale najdete přímo ve svých vlastních Google Analytics. Přes čtyři desítky čtenářů ze stanice ISS, tím se jen tak někdo pochlubit nemůže (nebo ano?).

Milovníci memů a virálů, kam se jednoznačně řadíme, zase bezpochyby ocení odhalení velké pravdy o YouTube. Ukázalo se, že to celé byla jen obří globální soutěž a portál bude na dalších deset let vypnut, aby mohla odborná porota projít jedno video po druhém a vybrat vítěze. Video s oznámením téhle noviny je výjimečné hlavně tím, že v něm opět vystupuje celá řada celebrit internetu, třeba Matt Harding ze slavné série Where the hell is Matt nebo malý Charlie z Charlie bit my finger a řada dalších (pamatujete třeba na zdrogovaného klučinu na cestě od zubaře?).

Pokud kliknete na jeden z odkazů na konci videa, můžete už za pár hodin živě sledovat vyhlášení nominací – a údajně se tak bude dít každý den po následující dva roky. A to hlavní? Na vítěze čeká MP3 přehrávač a 500 dolarů. Kromě toho pak Google také oznámil službu Google Nozdry (i v češtině), odhalil pirátskou mapu pokladů, představil službu Gmail Blue (obzvláště pobavilo), umožnil vytunit svůj dům v Google Maps a našlo by se i pár dalších drobností.

Ani jiné společnosti si nicméně nenechaly aprílovou příležitost ujít. Twitter zřejmě konečně přišel na kloub monetizaci, kdz znml používání samohlásek pouze za příplatek. Pokud budete chtít dál používat svůj účet zdarma, musíte se spokojit s osekanou verzí Twttr, jinak si připravte pět dolarů měsíčně. Za poplatek si také můžete rozšířit tweet o jeden znak na celkových 141, přičemž vše funguje na bázi aukčního modelu a cena se liší podle popularity požadovaného písmena.

S originálním produktem přišlo také Sony, japonská značka připravila novou řadu audio zařízení pro domácí miláčky pod označením Animalia. Jako obvykle nechybí ani vlastní hashtag na Twitteru, v tomto případě #techforpets. Šanci na sarkastické rýpnutí do Spojených států si zase nenechal ujít server The Pirate Bay, který se přejmenoval na The Freedom Bay a na blogu oznámil přesun serverů do USA, kde je bude chránit americká armáda: “So without further due, we hereby announce that we have moved our servers from the evil North Korea to the greatest fuckin nation in the entire world. The United States of America, fuck yeah!”

Spoustu více či méně zjevných vtípků samozřejmě najdete i na českém internetu, třeba oživení starého designu na Uloz.to, převrácený přihlašovací formulář na Blog.cz nebo zajímavou sekci s retro slevami na Vykupto.cz. A třeba portál StartupJobs se blýskl vytvořením parodické služby CorporateJobs.cz. Aprílové články v českých médiích a další odkazy jako každý rok poctivě sbírá pooh.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zakladatelé Bloggeru a Twitteru chtějí změnit vydávání obsahu

Evan Williams a Biz Stone jsou jména, která skoro jistě znáte. Tým, který od Bloggeru přes Odeo došel až k založení Twitteru, má nový projekt. Jmenuje se Medium a chce se stát budoucností obsahové stránky webu. Dokáže pro svět publikování článků a fotek udělat to, co Twitter udělal pro svět sociálních sítí a Blogger pro jednotlivé autory?