National Geographic slaví výročí zveřejněním vzácných fotek přes Tumblr

Už 125 let je na světě značka National Geographic, a tak dobře ví, že pokud chce jednou oslavit i 250. narozeniny, musí jít s dobou. U příležitosti svého výročí spustila nový projekt s názvem FOUND, který není ničím jiným než jednoduchým blogem na sociální platformě Tumblr. Zde jsou k vidění nikdy nevydané archivní fotografie a přibývat budou další.

Na stránce natgeofound.tumblr.com je nyní asi dvacítka fotek, z nichž většina údajně nebyla nikdy oficiálně vydána. Cílem ale není pouze pochlubit se s nimi světu a získat nové internetové publikum, ale také pokusit se o pozadí snímků zjistit nové informace. U mnohých z nich totiž chybí jakékoliv bližší údaje a digitalizace archivu by měla pomoci nalézt například data či místa jejich pořízení.

Spuštěním zároveň projekt nekončí a blog by měl fungovat s pravidelnými aktualizacemi i do budoucna. “Toto je pouze začátek velkého dobrodružství. Postupně budeme přidávat nové hlasy, příběhy a artefakty. Těšíme se na sdílení této zkušenosti a doufáme, že se FOUND stane vaším zdrojem inspirace a údivu,” píše se na stránce.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Papežovy první tweety

Už sedm tweetů má za sebou nový účet papeže Benedikta XVI. na Twitteru. Věřící tweetem přátelsky přivítal a poté jim položil několik otázek pro zamyšlení, na které také ihned nadhodil své odpovědi.
Přečtěte si více

Aperol proti všem: Takhle vypadá jeho guerilla na LinkedIn

Aperol Spritz se pustil do LinkedInu, tedy do sítě, které se tu značky marketingově spíše vyhýbají. A rovnou guerillově. "Experiment" na síti si firma chválí, schytala ale řadu hejtů – ne od cílové skupiny, ani od těch, kteří do ní nepatří a komunikaci nepochopili, ale rovnou od marketingových specialistů.