National Geographic slaví výročí zveřejněním vzácných fotek přes Tumblr

Už 125 let je na světě značka National Geographic, a tak dobře ví, že pokud chce jednou oslavit i 250. narozeniny, musí jít s dobou. U příležitosti svého výročí spustila nový projekt s názvem FOUND, který není ničím jiným než jednoduchým blogem na sociální platformě Tumblr. Zde jsou k vidění nikdy nevydané archivní fotografie a přibývat budou další.

Na stránce natgeofound.tumblr.com je nyní asi dvacítka fotek, z nichž většina údajně nebyla nikdy oficiálně vydána. Cílem ale není pouze pochlubit se s nimi světu a získat nové internetové publikum, ale také pokusit se o pozadí snímků zjistit nové informace. U mnohých z nich totiž chybí jakékoliv bližší údaje a digitalizace archivu by měla pomoci nalézt například data či místa jejich pořízení.

Spuštěním zároveň projekt nekončí a blog by měl fungovat s pravidelnými aktualizacemi i do budoucna. “Toto je pouze začátek velkého dobrodružství. Postupně budeme přidávat nové hlasy, příběhy a artefakty. Těšíme se na sdílení této zkušenosti a doufáme, že se FOUND stane vaším zdrojem inspirace a údivu,” píše se na stránce.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

10 nejzajímavějších projektů ze shortlistu IEA, část druhá

Včera jsme vám spolu s první pěticí projektů, které nás zaujaly na shortlistu Internet Effectiveness Awards, slíbili, že dnes vám představíme pětici druhou. Protože sliby se mají plnit, přinášíme vám nyní druhou část z naší desítky nejzajímavějších projektů. A už dnes večer se dozvíme, zda si některý z našich oblíbenců odnese i nějakou tu cenu.
Přečtěte si více

Facebook chystá nový News Feed, čeká se víc videa a obrázků

Na čtvrtek 7. března svolala největší sociální síť do svého sídla v Menlo Parku novináře na akci, kde má být představena nová podoba kanálu s příspěvky. Pozvánka sice nic víc neříká, něco málo ale naznačuje projev Marka Zuckerberga u příležitosti zveřejnění hospodářských výsledků a také starší zprávy o chystaných plánech a experimentech.