Na příspěvky facebookových stránek upozorní notifikace

Pokud vás štvalo, že jste kvůli stále přísnějším algoritmům neviděli všechny příspěvky své oblíbené stránky na Facebooku, nebo vás jako jejího správce trápí klesající dosah, nyní je tu šance na alespoň částečné řešení. Facebook zkouší novou funkci, díky níž mohou mít uživatelé přehled o kompletní aktivitě vybraných stránek.

Jak zařídit, aby uživatelé i přes algoritmus EdgeRank, který zajišťuje relevanci příspěvků zobrazovaných v News Feedu, nepropásli žádné příspěvky stránky, jejíž obsah je obzvlášť zajímá? Facebook na to jde od lesa s novými notifikacemi, které aktuálně postupně zprovozňuje své uživatelské základně.

Mimo jiné i kvůli (nebo díky?) EdgeRanku fanouškové vidí v průměru jen 20 procent příspěvků stránek, někteří by ale rádi neprošvihli žádné, alespoň v konkrétních případech. Jednou z možností až do nynějška bylo manuálně kontrolovat Timeline těchto stránek, na níž jsou vždy vidět příspěvky všechny, to je ale náročná a jen málo využívaná varianta, a uživatel navíc často příspěvky prošvihne ve chvíli, kdy jsou aktuální.

Notifikace na příspěvky stránky na Facebooku

Facebook proto představuje způsob, jak o nových příspěvcích stránek vědět hned ve chvíli, kdy je publikují. Uživatel si na stránce dle obrázku výše (pro otevření nabídky je třeba umístit myš nad tlačítko Like či To se mi líbí pod titulním obrázkem na Timeline stránky) jednoduše nastaví upozornění na její příspěvky. Od té chvíle je vždy okamžitě upozorněn, když stránka vydává nový obsah. Facebook serveru Inside Facebook nové notifikace potvrdil s tím, že je nyní aktivuje uživatelům. Proto nezoufejte, pokud zatím stránky tímto způsobem sledovat nemůžete, funkce vás pravděpodobně brzy dožene.

Pokud jde o marketingové využití notifikací, nabízí se podobný model jako u engagementu. Stejně jako nic nezkazíte tím, že svoje fanoušky čas od času požádáte, aby váš příspěvek okomentovali nebo mu dali Like, tak je můžete také informovat o tom, že je nyní možné pomocí notifikací odebírat vaše příspěvky. Pro vyšší efektivitu ale doporučujeme počkat, dokud se počet uživatelů, kteří již novou funkci mohou využívat, podstatně nezvýší.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Irsko chce od Facebooku vyjasnění nových podmínek

Facebook během tohoto týdne představil návrhy nových podmínek, které sice mají dát uživatelům v některých ohledech více informací a možností, zrušily by ale také současný systém hlasování o změnách důležitých dokumentů Facebooku. A evropští regulátoři rozhodně nejsou nečinní.