Na Instagram dorazilo označování ve fotografiích

Zatímco na Facebooku je již dlouhou dobu možné označovat uživatele přímo ve fotografiích, Instagram to prozatím neumožňoval. Jistě, bylo možné uživatele na fotografii zmínit v popisku k ní, nemuselo být ale jasné, kde přesně na ní je, zvlášť pokud na fotce bylo více lidí. S novinkou se jméno označeného uživatele zobrazí přímo v té části fotografie, ve které se nachází jeho obrázek.

Je sice možné, že Instagram funkci vytvořil za vydatné pomoci Facebooku (je označování na Facebooku podobná a obě společnosti od loňské akvizice úzce spolupracují), ale i pokud tomu tak bylo, má služba několik zásadních rozdílů. Především, a to je oproti Facebooku opravdu velký rozdíl, může fotografie na Instagramu označovat pouze ten, kdo je nahrává, tedy jejich tvůrce.

Druhým rozdílem potom je, že uživatelé mohou snadno na svých fotografiích označovat i účty značek. Na Facebooku to sice je možné také, ale pouze z desktopu, při mobilním přístupu označovat fanouškovské stránky ve fotografiích nelze.

S označováním souvisí speciální sekce Photos of You, ve které se na každém profilu objeví fotografie, ve kterých byl majitel profilu označen. Stejně jako u Facebooku bude uživatel moci nastavit, že před zobrazením fotografií na profilu je musí schválit, a že ty, které neschválí, se na něj nikdy nedostanou. Tato funkce bude fungovat shodně pro uživatele i značky. Prozatím Instagram označené fotky na profilu zprovozní uživatelům jako viditelné pouze pro ně, aby se s funkcí mohli seznámit. Viditelnou i pro kontakty učiní sekci Photos of You až 16.května.

Via Instagram