Na Facebooku nyní můžete komentovat i fotkou

Do komentářů k příspěvkům již lze kromě odkazů s náhledy vkládat i přímo fotografie. Funkci uvedl programátor Bob Baldwin, který ji spolu s několika dalšími vytvořil na jednom z firemních hackathonů. Přibyla také možnost řadit chronologicky komentáře i na stránkách, které mají funkci Replies.

Že hodně z povedených funkcí Facebooku vzniká na pravidelných firemních hackathonech, které sociální síť pořádá, o tom není sporu – pokud by tomu tak nebylo, nebyl by důvod, aby je společnost organizovala. Jedna taková funkce se dostala do živého kódu sociální sítě během včerejška.

Jde sice o drobnost, je to ale drobnost, která si pozornost určitě zaslouží. Skupina vývojářů Facebooku na hackathonu vyrobila funkci, která umožňuje vkládat k příspěvkům komentáře ve formě fotografií. Vycházeli přitom z pravidla, které nejlépe vyjadřuje známé úsloví: Jeden obrázek má cenu tisíce slov.

Místo toho, aby bylo možné do komentářů na sociální síti vkládat na obrázek pouze jako odkaz, což nesvědčí plynulosti konverzace, bude možné jej vložit přímo. Že již můžete obrázkové komentáře také používat poznáte tak, že v políčku pro komentování na jeho pravé straně budete mít malou ikonu fotoaparátu.

Jak takové komentáře vypadají v praxi se můžete podívat také na příspěvku Boba Baldwina, kterým vývojář Facebooku novou funkci uvedl. S obrázkovými komentáři se u něj doslova roztrhl pytel.

Mimochodem, zajímavé je, že nám tahle funkce zatím funguje jen u některých přátel a ne u stránek, alespoň co jsme dokázali vysledovat. To by se ale časem mělo srovnat.

S komentáři souvisí i jedna další drobnost. Pro majitele stránek s aktivovanou funkcí Replies, která řadí komentáře podle jejich zajímavosti a nikoliv podle času publikace, přišel Facebook s jednoduchým přepínáním mezi oběma typy zobrazení. O chronologické řazení komentářů tak už kvůli Replies nepřijdete. Novinku zachytila jako první Mari Smith.

Total
0
Shares
Další články