Myspace chce odkoupit službu iLike

Populární sociální síť Myspace plánuje odkoupit většinový podíl v hudební komunitě iLike.com. Jak již dříve informovali někteří zaměstnanci Myspace, chtějí se profilovat jako služba zaměřená na hudbu a muzikanty.

Podle TechCrunch má server v plánu zaplatit iLike.com přibližně 20 miliónů dolarů, přičemž 14 miliónů chce dát v hotovosti a dalších 6 miliónů má připraveno na přetáhnutí klíčových zaměstnanců firmy. Přestože jde o vysokou částku, mělo by jít o výhodnou investici už proto, že takhle silný subjekt by mohl zkomplikovat situaci konkurenčnímu Facebooku. Ten totiž nemá svoji vlastní hudební aplikaci a iLike na něm měsíčně využívá několik miliónů uživatelů.

Co vlastně služba iLike poskytuje? Přímo přes iTunes umožňuje sledovat, jakou hudbu zrovna poslouchají vaši přátelé a na základě vámi přehrávaného žánru doporučuje hudbu s podobným stylem (včetně odkazu na free muziku). Dále podle hudebního vkusu můžete najít přátele s podobným hudebním apetitem a dle jejich stylu nalézat nové muzikanty a kapely.

Pro Myspace by to byl další krok k transformaci ze sociální sítě k multimediálnímu zábavnímu portálu. Cestu nastartoval projekt Myspace Music, která zažívá raketový růst (což se o samotném Myspace říct tak docela nedá).

Myspace music nabízí zdarma ke stažení hudbu z produkce několika vydavatelství. Bohužel služba je kvůli autorským právům dostupná jen ve Spojených státech. První evropskou zemí, kde by se Myspace Music měla objevit, má být Velká Británie. Oficiální spuštění se ale pořád odkládá.

Počet unikátních uživatelů ve Spojených státech z počátečních 4,2 miliónů v září minulého roku vzrostl v červnu letošního roku na rovných 12 miliónů (zdroj: Nielsen). Za poslední rok tedy služba narostla téměř o 190 %. Z dalších statistik vyplývá, že tuto službu využívají nejvíce lidi ve věku od 35 do 49 let.

Úspěšnější byly ve Spojených státech už jen služby AOL Music a Yahoo! Music. AOL se v červnu mohla pochlubit návštěvností okolo 22,5 milionu lidí a Yahoo přibližně 20,5 milionu.

Nielsen music

Total
0
Shares
Další články