Možnost stažení všech tweetů chce Costolo do konce roku

O tom, že by do konce roku měla na Twitter přibýt možnost stáhnout všechny své tweety, již jeho šéf Dick Costolo mluvil během září. Nyní tuto předpověď potvrdil, ovšem s tím, že programátoři, kteří na funkci pracují, prý o reálnosti termínu do konce prosince pochybují. Takže vlastně zase nevíme nic. Dostali jsme ale aspoň některá aktuální čísla.

Co se stane, pokud jako šéf společnosti veřejně slíbíte v určitém termínu funkci, o které si vaši podřízení myslí, že ji do té doby nestihnou? Svoje zaměstnance, kteří na projektu pracují, řádně pozlobíte.

“Již jsem dřív slíbil, že to do konce roku bude, takže programátoři, kteří na mě již naštvaní jsou, mohou být naštvaní dál,” připouští Costolo v kontextu toho, že opět potvrdil cíl umožnit stahování tweetů do konce tohoto roku. “A ještě jednou varuji, programátoři, kteří na projektu pracují, si nemyslí, že jej do konce roku určitě stihnou, takže prostě dál povedeme náš dialog a uvidíme, kde skončíme na konci roku.” Upřímné.

Costolo záměr zprovoznit uživatelům stahování všech tweetů do konce roku znovu veřejně potvrdil v diskuzi se studenty na univerzitě Michigan, kde sám před lety studoval. Z pohledu zaměstnanců je přitom pochybnost o termínu oprávněná. Ačkoliv to při pohledu optikou jednotlivého uživatele nepůsobí nijak složitě, pro Twitter představuje funkce velkou výzvu pokud jde o optimalizaci práce s daty. Služba totiž není nastavena na hledání v archivech, které je podle Costola tak pomalé, že by v případě snahy najít všechny tweety od některého uživatele mohlo zpomalit službu pro všechny ostatní. Místo toho se Twitter vždy soustředil na vyhledávání v reálném čase a realtime distribuci tweetů do příslušných feedů.

S miliardami tweetů, které byly na Twitter během jeho několikaleté historie publikovány, je třeba pro možnost stahování všech tweetů třeba vytvořit zcela nový archivační systém úplně od začátku, na čemž se nyní pilně pracuje. A že je třeba roztřídit opravdu hodně tweetů, to potvrdily i některé statistiky:

  • celkových 500 milionů uživatelů posílá přes 350 milionu tweetů denně, tedy přes miliardu každé tři dny
  •  ještě před dvěma lety byl rekord kolem 3 tisíc tweetů za vteřinu, během letošních voleb v USA to bylo i více než 15 tisíc
  • když britská televizní show The X-Factor ukázala divákům hashtag, za 90 vteřin vygeneroval 27 tisíc tweetů
  • počet 140 znaků se prý “nikdy nezmění”
  • na všech trzích chce Twitter postupně nabídnout speciální lokalizované služby pro případ katastrof

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook nově změří konverze z reklamy i bez prokliků

Jak měřit výkonnost reklamy na Facebooku, pokud na ni uživatelé neklikají? Sociální síť přichází s novou metodou založenou na cookies. Jmenuje se View Tags a dokáže spárovat reklamu s úspěšným prodejem, na kterém se podílela svým zobrazením, a to i týdny či měsíce po jejím zhlédnutí uživatelem.
Přečtěte si více

Mapa: Odkud pochází poslední milion tweetů

Chcete vědět, kde se aktuálně nejvíc tweetuje? Mapa posledního milionu tweetů vám spolehlivě odpoví. S ohledem na to, že Dick Costolo aktuálně oznámil půl miliardy tweetů denně (a potvrdil testování vlastního tlačítka Like), jistě si dokážete představit ten bzukot.
Přečtěte si více

Diskuzní vlákna dorazila na Facebook, nakonec i pro menší stránky

Jak Facebook slíbil, tak (skoro) učinil: diskuze na stránkách se nyní umí dělit do vláken. Sociální síť se odchýlila pouze ve dvou věcech - funkce měla být od pondělí k dispozici pro všechny stránky s více než 10 tisíci fanoušků, u nás se tak stalo až v úterý a podle všeho se novinka týká i menších stránek. Jestli jste svou stránku ještě nekontrolovali, běžte se podívat, co tam na vás čeká.