Modré lízátko vystrašilo 120 milionů lidí, chystá se druhý díl

Pamatujete si na kampaň Take This Lollipop, která varovala uživatele Facebooku před zneužitím jejich údajů? My rozhodně ano, protože jde dodnes o jednu z nejlépe udělaných aplikací svého druhu a díky špičkovému propojení videa s Facebookem vznikl velmi osobní zážitek, ze kterého mrazí. Na Kickstarteru můžete podpořit vznik pokračování.

Naše pocity, když jsme si aplikaci loni v říjnu poprvé pustili, celkem jasně ilustruje tehdejší titulek Wow. Máte Facebook? Tak tohle vás zaručeně vystraší. A nebyli jsme rozhodně jediní, kdo byl ohromen. Kampaň postupně nasbírala ceny Webby Award, Best Show na SXSW, Clio, Daytime Emmy Award, 4 AICP Next Awards nebo ocenění v rámci Art Directors Club. Dodnes získala aplikace téměř 14 milionů Like a působivé video má na kontě 120 milionů přehrání.

Už proto bychom si přáli, aby aktuální projekt Take This Lollipop (The Sequel) na Kickstarteru uspěl. Cílem je získat 150 tisíc dolarů na náležitě výpravnou produkci, po prvních dnech od spuštění se nicméně zatím podařilo získat jen necelé dva tisíce. Věříme, že až se tématu chytí větší média, mohlo by se to rychle změnit. Tvůrci také jednají s několika značkami a pokud se jim podaří získat dostatek prostředků, slibují vyprávění původní aplikace povýšit na novou úroveň a přidat nápady, na které se při prvním natáčení nedostalo.

Pro případné dárce tvůrci nachystali téměř dvacet různých odměn v závislosti na výši příspěvku, od lízátka či poděkování, přes trička a plakáty, až po možnost dostat své jméno či fotku do výsledného filmu, získat přístup k exkluzivnímu webu nebo se osobně účastnit natáčení. A pokud někdo sáhne opravdu hluboko do kapsy pro 10 tisíc dolarů, zajistí mu tvůrci ultimátní odměnu v podobě celodenního stalkerského zážitku, kdy video na 24 hodin přeroste do skutečného života. Wow!

Aplikaci si stále můžete vyzkoušet na www.takethislollipop.com, stačí jen kliknout na lízátko se žiletkou uvnitř. Tedy jestli máte dost odvahy… Protože kampaň vznikla ještě před příchodem Timeline, aktualizace by jí určitě prospěla, pořád ale dokáže zapůsobit.

Via AL

Total
0
Shares
Další články