Mobilní reklamní síť Facebooku dělí od spuštění pouhý týden

Mobilní reklamní síť Facebooku je podle zpráv amerických médií na spadnutí. Sociální síť ji po letech příprav a experimentů chce představit na své konferenci f8 příští středu.

Kdy přijde léta očekávaná reklamní síť Facebooku? Podle webu Recode.com se prvního oznámení dočkáme už přístí týden. Facebook od středy pořádá svou vývojářskou konferenci f8, první od roku 2011, kdy na ní představil profily Timeline. Právě na této konferenci by společnost měla svoji reklamní síť oznámit.

Facebook od poslední konference f8 prošel ohromnou proměnou. Změnil se jak co do designu, tak do obchodního modelu. Je třeba připomenout, že až do léta 2012 neměla sociální síť  žádné příjmy z mobilní reklamy, a na této reklamě začala poprvé pracovat až po svém vstupu na burzu v květnu 2012.

Pokud se vrátíme do přítomnosti, přivítá nás úplně jiný obrázek. Facebook měl z mobilní reklamy v posledním loňském čtvrtletí příjmy 1,24 miliardy dolarů, více než polovinu všech reklamních příjmů. Jak je vidět, společnost dnes míří hlavně na mobily, ve kterých vidí svoji budoucnost. Není proto divu, že oproti spekulacím z doby, kdy se o reklamní síti Facebooku začalo poprvé mluvit, se dnes hovoří o mobilní reklamní síti. Sociální síť ji dokonce nedávno začala poprvé testovat, když v lednu oznámila, že pomáhá několika tvůrcům mobilních aplikací s přesnějším cílením reklamy.

O tom, jak bude mobilní reklamní síť Facebooku vypadat, zatím žádné nové informace nejsou. Lze se tak pouze odvolat na zprávy z doby lednového experimentu sociální sítě. Podle těch by reklama měla navenek působit jako nezávislá, tedy nepůjde o klasickou reklamu ve stejném designu, jak ji známe z Facebooku. Zároveň by ale měla využívat všechny způsoby cílení, které Facebook poskytuje marketérům na své vlastní doméně. V rámci experimentu také sociální síť s inzerenty i tvůrci aplikací spolupracovala přímo, nikoliv prostřednictvím prostředníků.

Mluvčí Facebooku se nevyjádřil, podotkl ale, že s blížící se konferencí nejsou překvapivé spekulace o tom, co bude jejím obsahem.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Od všeho trochu

I když v týdnu začala škola, naše zdroje se k tomu memově zrovna dvakrát nevyjadřovaly. Zato máme kočičky s kočičkama (jestli mi rozumíte..), fotogenické klokany, něco o lásce a sexu (jako vždycky), něco o Miley (asi taky už jako vždycky) a nechybí ani čeští zástupci, které jsme doposud opomíjeli: Přiznání Hitlera, Opráski a Jarek Plesl.