Mladý vysokoškolsky vzdělaný boháč – tak přesně tyhle najdete na Twitteru

Twitter je ve světě poměrně rychle rostoucí sociální síť, kde se shromažďuje zajímavá cílová skupina. Ta nedosažitelná pro reklamy: mladí, vzdělaní a bohatí. Jací ještě?
Autor: Aaron Durand (@everydaydude) pro Twitter

Twitter je ve světě poměrně rychle rostoucí sociální síť, kde se shromažďuje zajímavá cílová skupina. Ta nedosažitelná pro reklamy: mladí, vzdělaní a bohatí. Jací ještě?

Třetina uživatelů Twitteru patří do kolonky 18 až 29 let. Typicky mají za sebou slušné vzdělání a obsazují dobře placená místa. Víc než půlka z nich totiž patří do domácnosti, která vydělává přes 50 tisíc dolarů ročně – tedy skoro 100 tisíc korun měsíčně. A to je číslo, které by značky určitě mělo zajímat.

Demografii sítě nejnověji zkoumal institut Pew Research a jde o typického amerického uživatele, nicméně trendy jsou celosvětově stejné. Uživatelé sítě jsou pravděpodobněji muži než ženy a podle výzkumu dokonce členové minorit – tedy ne běloši.

twitter uživatelé

Víc než třetina lidí je navíc na síti aktivní každý den. A pětina se na ni vrací hned několikrát denně.

Česko je pozadu, ale roste

Zatímco v tuzemsku je Twitter trochu v pozadí, ve Spojených státech ho používá 23 procent dospělých, kteří mají přístup k internetu. Za rok se číslo zvedlo asi o pět procent, což dokazuje trvalý růst sítě. Pro srovnání: Facebook používá 71 procent Američanů, LinkedIn 28 procent, stejně jako Pinterest, Instagram pak 26 procent. Právě největší Facebook ale za poslední rok nevyrostl ani o procento.

Twitter si konkrétní data za jednotlivé trhy schovává, k tak přesným statistikám se proto nedostaneme. Veřejný není ani počet těch, kteří v tuzemsku na Twitter pravidelně chodí (nebo tam aspoň mají účet). Víme jen, že podle manažera sociální sítě pro region EMEA Nialla Horgana je uživatelů v tuzemsku o něco méně než obyvatel Brna.

To ve skutečnosti znamená, že síť roste poměrně rychle: podle infografiky Effectix.com by tak nabrala za dva roky přes 100 tisíc uživatelů.

twitter růst 2013

Total
0
Shares
Další články