Microsoft představil světu telefony pro sociální sítě

Už jsme si tak nějak zvykli, že telefonování vlastně nebývá tou nejdůležitější funkcí telefonů. Obzvlášť v případě současné generace smartphonů, které si ani nelze představit bez vymožeností internetu a moderních technologií typu augmented reality. Těžko byste ale hledali extrémnější příklad tohoto trendu než jsou čerstvě odhalené přístroje „Kin One“ a „Kin Two“ od Microsoftu. Jde vlastně o mobilní zařízení pro přístup k sociálním sítím a pojmu mobilní síť dávají zcela nový rozměr.

 

Kin One

 

Cílovou skupinu nových produktů tvoří mladí dvacátníci a především pak teenageři, pro něž je aktivní pohyb na sociálních sítích neodmyslitelnou součástí každodenního života. Microsoft mluví o takzvané sdílející generaci a právě jí chce nabídnout zařízení, které umožní plnohodnotné a vysoce komfortní používání všech těch Foursquarů, Facebooků či Twitterů a také všeho, co s nimi souvisí. A tomu také plně odpovídají nástroje, které telefony nabízejí.

 

Kin Two

 

Kromě pečlivě navrženého designu a klávesnice se telefony soustředí zejména na práci s fotografiemi, jednoduché sdílení a vysokou konektivitu. Ve výbavě jsou fotoaparáty s rozlišením pět a osm megapixelů, paměťové karty o velikosti čtyři až osm gigabajtů i vychytávky jako automatické přiřazování geolokace ke všem fotkám. Speciální aplikace Kin Loop a Kin Studio navíc umožňují neustále sledovat aktivity přátel a sdílet vlastní obsah prostřednictvím celé řady kanálů.

 

Kin Studio

 

Ve Spojených státech, kde bude řada Kin k mání v obchodech už v květnu, bude exkluzivním partnerem operátor Verizon. V Německu, Velké Británii, Itálii a Španělsku, které se připojí v podzimní druhé vlně, se pak o šíření a podporu bude starat Vodafone. Kupodivu zatím žádná zmínka o České republice, ale není žádný zásadní důvod, proč by v některé z dalších vln nemělo dojít i na nás. Respektive na naše děti a mladší sourozence.

Via DB, MC