Mark Zuckerberg: Vláda to s NSA fakt podělala

Zuckerberg – Connecting people. Šéf Facebooku se, stejně jako třeba Marissa Mayer, zastavil na pár slov na pódiu TechCrunch Disrupt v San Franciscu a kromě svého dobročinného projektu vysvětloval i svůj pohled na kauzu PRISM.

“Když myslím o připojení a propojení lidí, tak samozřejmě nepočítám s tím, že by všichni museli být na Facebooku. To není úplně realistické,” tvrdí Mark Zuckerberg a dodává, že lidé budou používat různé nástroje k tomu, aby si mohli užít internet po svém. Jeho projekt Internet.org, je totiž od počátku přijímán celkem vlažně.

Zároveň se ale Zuckerberg důrazně ohradil proti aktivitám americké vlády a tajných služeb. “Bereme naši roli vážně. Naše práce je chránit všechny, kteří používají Facebook. A práce naší vlády je chránit své občany, jejich svobodu a ekonomiku. A to se jim moc nedaří,” tvrdí Zuckerberg a dodal, že lidé by si zasloužili větší informovanost ohledně vládních programů.

Na paškál si vzal třeba reakci americké vlády na první informace o tom, že agenti NSA sledují internet. Ta totiž byla taková, že agenti sice sledují internet, ale nesledují americké občany. “Jasně, a to opravdu pomůže firmám, které se snaží fungovat globálně. Myslím, že to bylo opravdu, opravdu špatné,” tvrdí ironicky Zuckerberg. Navíc přiznal, že je frustrovaný z toho, že nemohou ani zveřejnit, kolika žádostem od NSA vyhověli a kolik jich zamítli.

Ve víc než půlhodinovém rozhovoru se probralo ale plno jiných věcí. Narozdíl od předchozího rozhovoru s Marissou Mayer se Mark Zuckerberg místo čísel pustil spíš do filozofie. “Když se rozjel Facebook, byly internet nastavený na služby, které poskytovaly přístup k informacím, místo toho aby lidé komunikovali mezi sebou,” vzpomíná devětadvacetiletý webový harcovník. To se změnilo, když Facebook otevřel svůj systém vývojářům aplikací. Na přetřes ale přišla i reklama a orientace na mobilní byznys.

via TC

Total
0
Shares
Další články