Mapa: Odkud pochází poslední milion tweetů

Chcete vědět, kde se aktuálně nejvíc tweetuje? Mapa posledního milionu tweetů vám spolehlivě odpoví. S ohledem na to, že Dick Costolo aktuálně oznámil půl miliardy tweetů denně (a potvrdil testování vlastního tlačítka Like), jistě si dokážete představit ten bzukot.

Co se stane, pokud odešlete tweet s geolokačními údaji o místě, kde se právě nacházíte? Někteří vaši followeři si tweet přečtou, a pokud bude zajímavý, pošlou jej někteří dál, pokud méně, přidají ho mezi oblíbené. Vždy se ale obnoví mapa onemilliontweetmap.com od společnosti Maptimize a váš tweet započítá do svých geolokačních statistik. Po každých dvaceti nových tweetech Maptimize odstraní dvacet nejstarších, aby mapa byla neustále aktuální a zobrazovala poslední milion tweetů obsahujících polohu autora.

Pokud budete mapu přibližovat, budou se tweety sjednocovat do stále menších skupin blízkých lokací. Ve chvíli, kdy se dostanete na úroveň jednotlivých tweetů, můžete si na ně dokonce kliknout a přečíst si je. Prošli jsme několik dnešních tweetů z Prahy a nenašli jsme ani jeden psaný česky, ačkoliv přiznáváme, že úplně přepečliví jsme nebyli. Převažujícími jazyky tweetů byla angličtina a ruština.

Mapa tweetů

Pro doplnění pak ještě dodejme dvě nové informace o Twitteru, které vyplynuly z pátečního vystoupení šéfa společnosti Dicka Costolo na konferenci IAB Engage v Londýně. Twitter prý zaznamenává půl miliardy tweetů denně, což znamená každých 14 dní jeden tweet na každého obyvatele planety. Kromě toho Costolo potvrdil, že jeho společnost testuje tlačítka Like a Star.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rok 2012 podle Facebooku a Googlu. Data, grafika a video s klavírem

Už jsme se na to pár týdnů těšili a nyní je to konečně tady. Po včerejší rozsáhlé vzpomínce na letošní rok od Twitteru nyní na bilanční vlnu naskočil také Google se svým tradičním videem Zeitgeist. Stejně tak se dnes přidal i Facebook, který posbíral zajímavé statistiky z celého světa a uživatelům nabídl speciální aplikaci. Díky ní můžete na svůj uplynulý rok zavzpomínat i vy.