Listina digitálních práv podle serveru Mashable

Právo na přístup k internetu už sice některé světové země do svých právních řádů zakomponovaly, to ale je jen první krok. Internet a jeho svobodné a bezpečné používání si totiž žádá práv mnohem víc. Jak by listina digitálních práv mohla vypadat ukazuje populární server Mashable, který ji vytvořil ve spolupráci se svými čtenáři.

Mashable po dobu nejméně šesti týdnů spolupracovalo se svými čtenáři na tvorbě listiny, která by shrnovala základní práva internetových uživatelů. Listina Digital Bill of Rights by měla zaručit nejen svobodu užívání internetu, ale i bezpečnost uživatelů na něm. Proto je v ní velký důraz kladen na ochranu jejich soukromí a další příbuzná práva.

Kromě návrhů veřejnosti byly do listiny zahrnuty i některé připomínky a nápady odborníků. Jak to ve výsledku dopadlo, to můžete sami posoudit níže. Každopádně v cestě za garantovanými svobodami internetu už teď stojí jen to nejdůležitější – aby se z dokumentu stal závazný právní předpis v dostatečně velké části světa, ať už v této podobě, nebo podobě nějak upravené.

Jak se vám obsažená pravidla líbí? Přidali byste nějaká další, nebo vám některá připadají zbytečná?

BillOfRights

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Třetí Social Marketers Summit se blíží, rezervujte si 31. říjen

Inspirativní konference Social Marketers Summit vám i letos umožní povznést se nad každodenní facebookové starosti a rozšířit si obzory za pomoci špičkových řečníků z Česka i zahraničí. Opět se nám podařilo přilákat řadu hvězd světového social media marketingu, z nichž většina se v Praze objeví na konferenci vůbec poprvé.
Přečtěte si více

Seminář Olgy Lounové a další trolling: Jak se umí bavit čeští uživatelé do takové míry, že dokážou vynervovat umělce i firmy?

Jen těžko jste v posledních dnech neslyšeli o nejznámějším semináři v Česku. Samozřejmě myslíme akci Olgy Lounové "Jak uspět" pro umělce. K některým tématům není komentářů nikdy dost. Rozhodli jsme se přisadit si i k tomuto. Navíc ale ukážeme, že Olga samozřejmě není jediná, která na vtipné trolly na sociální síti narazila. Těšte se.