LinkedIn přidává notifikace po vzoru Facebooku

Velkou pětici sociálních sítí tvoří v dnešní době Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ a podle chuti třeba MySpace či Pinterest. LinkedIn je nejstarší, na internetu funguje od roku 2002 a jeho popularita pomalu a trpělivě stoupá, v současné době je na něm zaregistrováno přes 175 milionů uživatelů. I jeho majitelé si jsou ale samozřejmě vědomi toho, že je nezbytné držet krok s trendy a konkurencí. V posledních několika měsících se zaměřili především na rozšiřování funkcí, zkvalitňování uživatelského rozhraní a estetický vzhled.

V červnu 2012 představila síť první změny, které lze rovněž v mnoha ohledech považovat za snahu o přiblížení se Facebooku. Šlo především o přidání kanálu novinek, které se řadí podle aktuálnosti, malého okna, kde běží nepřetržitý proud informací o akcích ostatních členů, i dodání oblíbené funkce Like. Brzy poté následovala také modernizace profilů.

Nyní se přidává další rozšíření a to notifikace, neboli oznámení na horní liště o tom, zda ostatní reagovali na váš příspěvek, jak se jim líbil, jestli měl někdo touhu zabrousit na váš profil a podobně. Kdo je zaregistrovaný na Facebooku, ten se bude očividně na LinkedIn cítit jako doma a o to šlo. LinkedIn se dle manažerky Angely Yang nesnaží změnit v další neformální sociální síť či snad Facebooku konkurovat, pouze se snaží držet aktuálních trendů a nabízet potenciálních zájemcům maximální pohodlí.

Via LinkedIn