LinkedIn překonal finanční očekávání, dál roste i počet uživatelů

Lepší hospodářské výsledky než očekával Wall Street, růst uživatelské základny a úspěch s novými funkcemi. To je třetí čtvrtletí profesionální sociální sítě LinkedIn, jedné z nejstarších a nejstabilnějších.

Hospodářsky si LinkedIn nevedlo ve třetím čtvrtletí vůbec špatně, alespoň pokud budeme brát v úvahu očekávání analytiků. Příjmy byly 252 milionů dolarů (místo očekávaných 244,6 milionu), což znamená meziroční růst 81 procent. V přepočtu na akcii podle non-GAAP účtování pak 22 centů, dvojnásobek z odhadovaných 11 centů. Podle GAAP účtování pak společnost byla dva centy na akcii v zisku.

Vývoj příjmů LinkedIn po jednotlivých čtvrtletích

Navíc se daří i novým funkcím profesionální sociální sítě. Takzvaných Endorsements, což je možnost jedním klikem ocenit konkrétní dovednosti ostatních uživatelů, rozdali uživatelé za pouhý měsíc fungování 200 milionů. Stejně tak se ujalo i sledování příspěvků ideových vůdců a výrazných osobností profesionálního života. Největší základnu odběratelů získal z osobností, které lze na LinkedIn sledovat, podnikatel a dobrodruh Richard Branson – 769 tisíc. Přitom na Twitteru, který má přibližně stejně aktivních uživatelů jako LinkedIn registrovaných, a navíc nabízí možnost sledovaní uživatelů o mnoho let déle, nemá followerů nijak propastně více – sleduje ho 2,6 milionu lidí.

A LinkedIn se dařilo i co do počtu uživatelů. Za třetí čtvrtletí si polepšil o 12 milionů nových registrací na celkem 187 milionů účtů. V porovnání s jinými sociálními sítěmi to nijak závratný růst není, na poměry LinkedIn to ale vůbec není špatné.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Honza hledá výzvu. Jak najít práci s Facebookem a Prezi

Sociální sítě nabízejí spoustu nových možností, jak získat vysněnou práci, většina zajímavých příběhů ale bohužel pochází ze zahraničí. I v Česku už ale existují první průkopníci a jeden z takových příběhů můžeme sledovat právě v těchto dnech. Co myslíte, najde Honza díky Facebooku novou výzvu?
Přečtěte si více

Nejlepší odpovědi z Quory si můžete stáhnout jako knihu v PDF

Sociální síť Quora věnovaná otázkám a odpovědím na ně se o své přední uživatele pečlivě stará. Kromě věcí jako jsou speciální trička či odznaky pro ně v minulém roce vydala také knihu s jejich nejlepšími odpověďmi z let 2010 až 2012, kterou si nyní s mírným zpožděním může stáhnout každý.
Přečtěte si více

Studie: Příspěvky z Facebooku jsou zapamatovatelnější než jiné typy textu

Se zajímavou studií přišli výzkumníci z Univerzity San Diego. Podle ní jsou příspěvky z Facebooku pro lidi snáze zapamatovatelné než profesionálně psané texty z knih či dokonce obličeje. A důvod údajně není v tom, že by nám užívání Facebooku měnilo mozek, ale právě naopak - příspěvky ostatních na sociální síti lépe odpovídají tomu, jak náš mozek již dávno funguje.
Přečtěte si více

Rok 2012 podle Facebooku a Googlu. Data, grafika a video s klavírem

Už jsme se na to pár týdnů těšili a nyní je to konečně tady. Po včerejší rozsáhlé vzpomínce na letošní rok od Twitteru nyní na bilanční vlnu naskočil také Google se svým tradičním videem Zeitgeist. Stejně tak se dnes přidal i Facebook, který posbíral zajímavé statistiky z celého světa a uživatelům nabídl speciální aplikaci. Díky ní můžete na svůj uplynulý rok zavzpomínat i vy.