LinkedIn představil zmínky po vzoru Facebooku či Twitteru

Zmínky jsou na sociálních sítích způsobem, jak v příspěvcích označit ostatní uživatele či stránky, ať už proto, že je o nich řeč, nebo třeba proto, že je na příspěvek chcete speciálně upozornit, protože jej směřujete právě jim. Na LinkedIn budou zmínky také fungovat tímto způsobem, a ze dvou nejpoužívanějších sociálních sítí, ze kterých jsme na zmínky zvyklí, budou podobnější Facebooku.

Zatímco totiž na Twitteru lze zmínkou směřovat tweet komukoliv, na Facebooku to možné není. Uživatel takto může sice označit jakoukoliv stránku, z uživatelů ale jen ty, které má v přátelích. Stejný model zvolil i LinkedIn, na kterém půjde takto označovat z uživatelů pouze kontakty prvního stupně, společnosti by ale mělo být možné označovat bez omezení. Jedinou výjimkou z omezeného označování uživatelů má být to, že půjde v diskuzi v komentářích pod příspěvkem označit každého, kdo již do této specifické diskuze dříve přispěl.

Samozřejmostí je, že ten, kdo byl v příspěvku či komentáři zmíněn, o tom dostane prostřednictvím notifikace vyrozumění. Funkci sociální síť spouští zprvu pro své anglicky mluvící uživatele, brzy ji ale doufá zprovoznit i pro ty ostatní.

Via LinkedIn