LinkedIn oznámilo spolu s výsledky stomilionovou akvizici

Hospodářské výsledky LinkedIn byly sice solidní, podobně jako v případě Twitteru, akcie společnosti ale přesto klesaly. Sociální síť zároveň oznámila, že za 120 milionů dolarů kupuje startup Bright, zaměřený na zprostředkování práce pomocí speciálních algoritmů.

Eduardo Vivas měl včera šťastný den. Sociální síť LinkedIn totiž oznámila, že kupuje za 120milionů dolarů jeho druhý startup Bright. Vivas přitom podobně úspěšný exit nezaznamenal poprvé – v roce 2012 došla akvizice za 51 milionů dolarů jeho první společnost Social Hour. V té sice v době převzetí už nepracoval, a naplno se věnoval právě rozvoji služby Bright, přesto zčásti šlo i o jeho úspěch.

Bright funguje jako běžná služba pro zprostředkování práce, s jedním zásadním rozdílem. Pokročilé algoritmy rozpoznávají, jak se k sobě zaměstnavatelé a uchazeči o práci hodí, a podle vytipované shody je automaticky párují. Že je v případě Bright.com tento systém dobře fungující, to prokazuje nevídaný úspěch služby. Za tři roky své existence se společnost stala v USA čtvrtým největším zprostředkovatelem práce a průběžně roste.

Za 120 milionů dolarů jde o nejdražší akvizici LinkedIn v historii, ne ale o mnoho. Rozdíl proti nákupu SlideShare za 119 milionů dolarů v květnu 2012 je prakticky zanedbatelný.

Ještě před oznámením akvizice se LinkedIn podělilo se svými investory o hospodářské výsledky. Podobně jako tento týden Twitter, i LinkedIn si vedlo lépe, než mu předpovídali finanční analytici. Podobně jako Twitter ale jeho akcie přesto tratily, stejně jako u Twitteru v reakci na očekávání nepříznivého vývoje.

Linked vykázalo v posledním čtvrtletí příjmy 447 milionů dolarů, oproti 437 milionům očekávaným Wall Streetem. Pokud jde o příjem na akcii, společnost dosáhla na 0.39 dolaru místo očekávaných 38 centů. Meziročně ve čtvrtém čtvrtletí dosáhlo na růst příjmové stránky hospodaření o 47 procent. Zároveň sociální síť zveřejnila, že má již 277 milionů členů, a měsíčně zaznamenává 187 milionů unikátních návštěvníků.

Proč tedy nastal onen pokles ceny akcií? LinkedIn pro letošní rok předpovídá zpomalení růstu, a celoroční příjmy kolem 2 miliard dolarů. To by sice stále bylo o 32 procent víc, než síť vydělala v roce 2013, zpomalení růstu by ale bylo rychlejší, než investoři z Wall Streetu doufali.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Konference Future Insights míří do Evropy, vybrala si Prahu

Chcete si odpočinout od českých řečníků a zažít přímo doma v Česku velkou akci mezinárodního formátu? Na konci listopadu dostanete unikátní příležitost díky několikadenní dvojkonferenci Future of Web Design a Future of Web Apps. Ta se poprvé přesouvá do kontinentální Evropy a právě Praha byla vybrána díky své poloze přímo v jejím srdci.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: MEME 101

Už tři roky pro vás sledujeme nejzábavnější reklamní i významná nereklamní videa na YouTube, abyste se jimi nemuseli probírat sami a prohlédli si jenom ta, která opravdu stojí za to. Je to fuška, každý týden nám to zabere klidně i několik hodin. Ale jak se říká - někdo to dělat musí. A protože jsme srdcaři, rozhodli jsme se pro vás obětovat dalších X hodin týdně probíráním těch nejlepších memů, které zavalily internet v daný týden.