LinkedIn hlásí 200 milionů uživatelů, nejvíce je z oblasti IT

Sociální síť profesionálů dnes vydala infografiku věnovanou dosažení nového milníku, kterým je 200 milionů uživatelů z více než 200 zemí. Většina z nich pochází ze Spojených států, Indie, Brazílie, Velké Británie a Kanady, přičemž každou vteřinu průměrně přibývají dva další.

Přesné datum dosažení dvousetmilionové hranice LinkedIn neuvedl, uvedl nicméně mnoho dalšího. Třeba to, že nyní denně získává přes 170 tisíc nových uživatelů. Poměrně zajímavé jsou i nejčastější profese, kterým jednoznačně vládne IT. Následuje ho na druhém místě finančnictví a na třetím oblast vyššího vzdělávání. Od roku 2011 se LinkedIn povedlo uživatelskou základnu zdvojnásobit, právě tehdy totiž dosáhl na 100 milionů profesionálů. Služba vznikla už v roce 2003 a do zisku se poprvé dostala o tři roky později.

Další podrobnosti si můžete prohlédnout v infografice, kterou najdete také na blogu LinkedIn. Česká republika je mimochodem podle aktuálních dat Socialbakers na 55. místě ze všech zemí s 233 tisíci uživateli.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nutella předvedla, jak se to na Facebooku rozhodně dělat nemá

Poučení první: Komunikaci vaší firmy by nikdy neměli určovat právníci. Poučení druhé: Nemělo by se do ní plést ani vaše přebujelé firemní ego. Poučení třetí: Když se nakonec přeci jen rozhodnete přiznat chybu, omluvu by neměli psát ti samí právníci, kteří to na začátku pohnojili (viz poučení první).
Přečtěte si více

Takhle pekelnou facebookovou soutěž už jsme dlouho neviděli

Pohoršování se nad soutěžemi proti pravidlům Facebooku (a často i zdravému rozumu) nás přestalo bavit už před docela dlouhou dobou. Nedělali bychom totiž nic jiného. Do našeho rozsáhlého archivu ale teď přibyla jedna, která nás svým svérázným provedením natolik zaujala, že jsme prostě nedokázali odolat. Navíc má pravděpodobně našlápnuto překonat jeden (přinejmenším český) rekord.