LinkedIn hlásí 200 milionů uživatelů, nejvíce je z oblasti IT

Sociální síť profesionálů dnes vydala infografiku věnovanou dosažení nového milníku, kterým je 200 milionů uživatelů z více než 200 zemí. Většina z nich pochází ze Spojených států, Indie, Brazílie, Velké Británie a Kanady, přičemž každou vteřinu průměrně přibývají dva další.

Přesné datum dosažení dvousetmilionové hranice LinkedIn neuvedl, uvedl nicméně mnoho dalšího. Třeba to, že nyní denně získává přes 170 tisíc nových uživatelů. Poměrně zajímavé jsou i nejčastější profese, kterým jednoznačně vládne IT. Následuje ho na druhém místě finančnictví a na třetím oblast vyššího vzdělávání. Od roku 2011 se LinkedIn povedlo uživatelskou základnu zdvojnásobit, právě tehdy totiž dosáhl na 100 milionů profesionálů. Služba vznikla už v roce 2003 a do zisku se poprvé dostala o tři roky později.

Další podrobnosti si můžete prohlédnout v infografice, kterou najdete také na blogu LinkedIn. Česká republika je mimochodem podle aktuálních dat Socialbakers na 55. místě ze všech zemí s 233 tisíci uživateli.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

LinkedIn otevře svou publikační platformu pro všechny

LinkedIn nechce být sociální sítí, kterou navštívíte, jen pokud zrovna hledáte práci. Pomoci by s tím mělo otevření publikační platformy pro všechny uživatele v příštích týdnech a měsících. LinkedIn by se tak mělo stát místem, kde si můžete budovat reputaci průběžně, nebo sledovat zajímavý obsah od ostatních uživatelů.
Přečtěte si více

Co o komunikaci na Facebooku říká 10 příspěvků s nejvíce Like

Společnost Track Social se podívala na příspěvky více než 10 tisíc značek a sestavila žebříček deseti příspěvků, které v červenci od uživatelů dostaly nejvíce Like. Odkazy na olympiádu byste mezi nimi hledali marně, potvrdilo se ale několik úspěšných strategií. Například že obrázek je základ, bez emocí to nejde a rozhodně byste se neměli bát si fanouškům o Like říct.