LinkedIn hlásí 200 milionů uživatelů, nejvíce je z oblasti IT

Sociální síť profesionálů dnes vydala infografiku věnovanou dosažení nového milníku, kterým je 200 milionů uživatelů z více než 200 zemí. Většina z nich pochází ze Spojených států, Indie, Brazílie, Velké Británie a Kanady, přičemž každou vteřinu průměrně přibývají dva další.

Přesné datum dosažení dvousetmilionové hranice LinkedIn neuvedl, uvedl nicméně mnoho dalšího. Třeba to, že nyní denně získává přes 170 tisíc nových uživatelů. Poměrně zajímavé jsou i nejčastější profese, kterým jednoznačně vládne IT. Následuje ho na druhém místě finančnictví a na třetím oblast vyššího vzdělávání. Od roku 2011 se LinkedIn povedlo uživatelskou základnu zdvojnásobit, právě tehdy totiž dosáhl na 100 milionů profesionálů. Služba vznikla už v roce 2003 a do zisku se poprvé dostala o tři roky později.

Další podrobnosti si můžete prohlédnout v infografice, kterou najdete také na blogu LinkedIn. Česká republika je mimochodem podle aktuálních dat Socialbakers na 55. místě ze všech zemí s 233 tisíci uživateli.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Když sex a moderní reklama pomáhají vzdělávat

Říká se, že sex prodává, málokdy je ale jeho marketingové využití možné označit za sofistikované. Dá se nicméně úspěšně využít i pro poněkud vyšší cíle – třeba napomoci vzdělávání a zdravotní osvětě. Obzvláště ve spojení s internetem či mobilními aplikacemi je to účinná a také oblíbená kombinace, jak přitáhnout a udržet pozornost u jinak nudných osvětových témat.