KTHXBYE! Novým jazykem na Twitteru je LOLCATZ

Češtinu už na Twitteru máme, tak co víc si přát, alespoň pokud jde o jazyky. Tak by se situace možná mohla zdát na první pohled. Jenomže nejnovější jazykovou verzi jste si pravděpodobně přáli, aniž byste o tom věděli. A to přesto, že novinka prozatím trpí svými nedostatky. Nový jazyk Twitteru vychází ze známých internetových memů o kočkách a jmenuje se LOLCATZ.

TWITTR. VIEW MAH PROFILE PUJ. MOAR. VIEW SUMMARY. KTHXBYE! FIN FRIENDS. HOO 2 FOLLOW…

To jsou jen některé ukázky z toho, jak vypadá Twitter v nové lolcatštině, která se mezi betatestované jazyky velmi potichu dostala minulý týden v pátek. Že jde prozatím o betu, to je rozhodně vidět. Ačkoliv je novinka úsměvná, zdaleka nedosahuje humornosti kočičích memů, které napodobuje. V podstatě jde jen o převedení všech nápisů do kapitálek, s tím, že čas od času je v nich je vynecháno písmeno. Textů, které prošly výraznější obměnou, je spíš pomálu, v několika případech jsou ale dost povedené (například MOAR místo More, HOO 2 FOLLOW místo Who to Follow).

Nezbývá než doufat, že v rámci bety se Twitter ještě polepší a jazyk smějících se koček doladí tak, aby se bylo skutečně na co koukat. Přestože totiž jde o zábavný doplněk a jeho implementaci je nutno ocenit, v porovnání třeba s podobně zamýšlenou pirátštinou na Facebooku (pod volbou English(Pirate) ji můžete vyzkoušet zde) zůstalo všechno prozatím jen na půl cesty. Přeci jenom, Blabber t’ yer mates namísto nudného Share nebo XY be eyein’ this with pleasure místo okoukaného XY likes this je úplně jiná liga.

Jazyk na Twitteru si změníte zpět na obyčejnou angličtinu tímto odkazem. Pokud ho používáte česky, navštivte nastavení a změňte si jazyk zpět ručně.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Krizová komunikace na sociálních sítích: jak zvládnout průser?

Sociální sítě jsou do velké míry ideální způsob, jak dosáhnout na zákazníky. Jenže i místo, které se může stát pro firmu dost rychle minovým polem. Z komunikace společností už tento prostředek nejde vynechat. To ale ještě neznamená, že je jasné, jak na to. Nechte se inspirovat z reálných zkušeností tuzemských odborníků.