KTHXBYE! Novým jazykem na Twitteru je LOLCATZ

Češtinu už na Twitteru máme, tak co víc si přát, alespoň pokud jde o jazyky. Tak by se situace možná mohla zdát na první pohled. Jenomže nejnovější jazykovou verzi jste si pravděpodobně přáli, aniž byste o tom věděli. A to přesto, že novinka prozatím trpí svými nedostatky. Nový jazyk Twitteru vychází ze známých internetových memů o kočkách a jmenuje se LOLCATZ.

TWITTR. VIEW MAH PROFILE PUJ. MOAR. VIEW SUMMARY. KTHXBYE! FIN FRIENDS. HOO 2 FOLLOW…

To jsou jen některé ukázky z toho, jak vypadá Twitter v nové lolcatštině, která se mezi betatestované jazyky velmi potichu dostala minulý týden v pátek. Že jde prozatím o betu, to je rozhodně vidět. Ačkoliv je novinka úsměvná, zdaleka nedosahuje humornosti kočičích memů, které napodobuje. V podstatě jde jen o převedení všech nápisů do kapitálek, s tím, že čas od času je v nich je vynecháno písmeno. Textů, které prošly výraznější obměnou, je spíš pomálu, v několika případech jsou ale dost povedené (například MOAR místo More, HOO 2 FOLLOW místo Who to Follow).

Nezbývá než doufat, že v rámci bety se Twitter ještě polepší a jazyk smějících se koček doladí tak, aby se bylo skutečně na co koukat. Přestože totiž jde o zábavný doplněk a jeho implementaci je nutno ocenit, v porovnání třeba s podobně zamýšlenou pirátštinou na Facebooku (pod volbou English(Pirate) ji můžete vyzkoušet zde) zůstalo všechno prozatím jen na půl cesty. Přeci jenom, Blabber t’ yer mates namísto nudného Share nebo XY be eyein’ this with pleasure místo okoukaného XY likes this je úplně jiná liga.

Jazyk na Twitteru si změníte zpět na obyčejnou angličtinu tímto odkazem. Pokud ho používáte česky, navštivte nastavení a změňte si jazyk zpět ručně.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Film podle Redditu: Porazila by jediná jednotka dnešní armády Římskou říši?

Co začalo jako nevinná otázka na Redditu, skončí podle všeho jako film. Brian Miller nyní píše druhou verzi původního scénáře Jamese Erwina, z nějž by se měl časem stát snímek v produkci Warner Bros. A zápletka? Jak by si nejmocnější říše své doby poradila s jednou jedinou jednotkou současné americké armády, kdyby se vrátila v čase do dob císaře Augusta?
Přečtěte si více

Jak si vede 59 největších sociálních sítí

Oblíbenost desítek sociálních sítí analyzovala ve své studii agentura Ignite Social Media. Jsou mezi nimi tradiční sítě jako Facebook či Twitter, méně tradiční jako DailyMotion a Hi5, nové jako je Google+ či Pinterest i sítě mnohem méně známé. Hlavní zjištění jsou přehledně shrnuta v infografice.