Konec ‘otravnejch’ kámošů na Facebooku

Máme je všichni. “Kamarády”, kteří nechápou, že je toho hodně. Že i když se stali rodiči, ne každého zajímá každá fotka a grimasa jejich batolátka. I když umí vařit, nemusíte vidět všechny jejich kulinářské vychytávky… Teď se takových na Facebooku můžete zbavit, aniž by je to bolelo. Sociální síť dovoluje je nechat elegantně z feedu zmizet.
Ilustrační foto. Zdroj: Flickr, Andrew Sorensen
Ilustrační foto. Zdroj: Flickr, Andrew Sorensen

Máme je všichni. “Kamarády”, kteří nechápou, že je toho hodně. Že i když se stali rodiči, ne každého zajímá každá fotka a grimasa jejich batolátka. I když umí vařit, nemusíme vidět všechny jejich jídla. Že jsou jistě moudří, ale jejich světonázory nás opravdu nezajímají.

Přesto je někdy z nejrůznějších důvodů potřebujeme nechat mezi přáteli. Protože jsou ale rozšířenější než snad jakákoliv jiná skupina lidí na Facebooku, zabývá se jimi i tato sociální síť. A přišla teď s řešením.

facebook nastavení mobil

Facebook uvádí: zbavte se svých kamarádů tajně a nenásilně

Novinka umožňuje schovat určité posty od konkrétních lidí, stránek nebo skupin, a to úplně jednoduše. Stačí kliknout na šedou šipku v rohu jejich zprávě či fotce. Lze pak zvolit to, jestli od uživatelů vidět míň příspěvků, nebo třeba vůbec nic. Oni se přitom nic nedozvědí.

Seznam těch, u kterých novinky sledujete, i lidí, které jste si raději “odhlásili”, je přístupný i v nastavení. Facebook tím ukázal, že jde o palčivý problém. Připravil i vysvětlující video.

Kdybyste zapomněli, přístupná je i historie vašich rozhodnutí zavrhnout kamaráda – a jde rychle změnit.

Pravda ale je, že se tak Facebook mírně vrací k původním nabídkám v nastavení. V roce 2009 si totiž uživatelé mohl i vybrat hned několik stupňů toho, co od koho chtějí vidět. Nastavit bylo možné i četnost ukazování jejich konkrétních akcí. Teď podobné záležitosti dopočítávají algoritmy sítě.

facebook nastavení
Zdroj: i100.independent.co.uk

Na počítači by mělo být nastavení dostupné už teď, v mobilních telefonech se funkce ještě rozšíří.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak si vede 59 největších sociálních sítí

Oblíbenost desítek sociálních sítí analyzovala ve své studii agentura Ignite Social Media. Jsou mezi nimi tradiční sítě jako Facebook či Twitter, méně tradiční jako DailyMotion a Hi5, nové jako je Google+ či Pinterest i sítě mnohem méně známé. Hlavní zjištění jsou přehledně shrnuta v infografice.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Zeman sem, Zeman tam

Neexistuje žádná postava české společnosti a historie, kterou bychom dávali tak často do memů a do virálů, jako je Miloš Zeman. Dobře, párkrát jsme si rýpli do Ivety, ale se Zemanem se to prostě fakt nedá srovnávat. Takže alespoň v tomhle je současný pan prezident výjimečný a speciální. My děkujeme!